Siódma edycja akcji „Zbieraj z klasą”. Jak dzieci dbają o środowisko?

Styl życia


Akcja „Zbieraj z klasą” uczy dzieci, jak dbać i wspierać ekologię. W studiu Dzień Dobry TVN o szczegółach projektu opowiedzieli ambasador akcji Justyna Tomańska, muzyk Mariusz Totoszko i córka Zosia Totoszko .

Akcja przeprowadzana przez państwa Totoszko polega na bezpłatnej nauce ekologii. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w przystępny sposób zdobywają informację o szkodliwości baterii, elektrośmieci.

Sposób prowadzenia spotkań

Zainteresowanie młodych ludzi tematem środowiska jest dość trudnym zadaniem. Jak radzą sobie ambasadorzy akcji? Projekt polega na spotkaniach podczas, których odbywają się krótkie wykłady i przerywniki muzyczne. Na „lekcjach” prowadzącym towarzyszy gadżet w postaci lalki nazywanej Ciekawską Zosią. Ku zdziwieniu ambasadorów, nawet najmłodsze dzieci są świadome tego, co zagraża środowisku.

Dzieci wiedzą, co to są elektrośmieci. O bateriach wiedzą bardzo wiele. Ja jestem przerywnikiem, żeby dzieci się nie nudziły, wychodzę na scenę i trochę gramy, śpiewamy, ruszamy się.

- zdradził Mariusz Totoszko.

Eko życie Zosi

Mała Zosia od najmłodszych lat uczy się jak żyć ekologicznie. W programie opowiedziała o drobnych działaniach, które wdrożyła do codzienności. Dziewczynka pilnuje tego, aby podczas mycia zębów zakręcać wodę, segreguje śmieci.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Już jutro zapraszam na Once do Teatru Roma. Próbujemy ?

Post udostępniony przez Mariusz Totoszko (@mariusztotoszkomusic)

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka