Styl życia

Seniorzy wyruszyli kamperem przez świat!

Styl życia

Życzenie seniorów wcale nie musi być nudne. Najlepszym tego przykładem są Państwo Andrzej i Teresa Walczakowie, którzy postanowili zamieszkać w kamperze i jeździć nim po świecie. Dziś o swoich przygodach opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

Państwo Walczakowie z Krakowa udowodnili, że emerytura wcale nie musi oznaczać siedzenia w domu przed telewizorem. Pani Teresa i pan Andrzej swoim kamperem zwiedzili już 52 kraje.

Podróże seniorów

Kilka lat w trasie i prawie 190 tysięcy kilometrów na koncie. Tak emeryturę spędzają Państwo Walczakowie z Krakowa. Jak przyznali kamper traktują już jak pierwszy dom, gdyż spędzają w nim od 6 do 9 miesięcy rocznie. Jednak ich historia z podróżami zaczęła się dużo wcześniej.

Zaczynaliśmy stopniowo i wcale nie są łatwe te podróże, takie dalekie jak Azja czy Afryka. Trzeba trochę doświadczenia.

- powiedział pan Andrzej.

Początki podróżowania

Jeszcze podczas pracy zawodowej państwo Walczakowie rozpoczęli podróżowanie z całą rodziną. Wycieczki weekendowe z synami były czymś naturalnym. Europa wydawała się jednak na tyle intrygująca, że w momencie, gdy synowie założyli swoje rodziny, państwo Walczakowie postanowili kupić kampera i ruszyć swoją drogą.

Seniorzy odwiedzili m.in. Mauretanie, Senegal, Mongolie, Kazachstan, Uzbekistan, Moskwę i wiele innych miejsc.

To ani nie jest niebezpieczne, ani nie trzeba mieć milionów. Wystarczy mieć ciekawość świata.

- dodał pan Andrzej.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości