Styl życia

Dzieci zmotywowały ją do pracy nad sobą. Schudła 55 kg, a teraz wspiera inne kobiety

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Westend61/Getty ImagesĆwicząca kobieta

Victoria Bowen po urodzeniu dzieci walczyła z dodatkowymi kilogramami. Uciążliwa waga odbierała jej jednak radość z życia. Kobieta nie miała siły, chodziła przygnębiona i nieszczęśliwa. Pewnego dnia postanowiła to zmienić. 30-latka wzięła sprawy w swoje ręce i rozpoczęła przemianę. Zrzuciła 55 kg, a tym samym udowodniła innym, że wszystko jest możliwe.

Od czego zacząć odchudzanie?

Victoria Bowen jeszcze niedawno ważyła 120 kg, a najprostsze zadania były dla niej nie lada wyzwaniem. Mama dwójki chłopców zmęczona takim stanem rzeczy, postanowiła zmienić coś w swoim życiu. Tak rozpoczął się proces odchudzania.

- Na początku mojej przygody z fitnessem, zdrowiem i odchudzaniem moją główną motywacją były dzieci. Pamiętam moment, w którym zdałam sobie sprawę, że muszę przejąć kontrolę nad swoim życiem; to było popołudnie w parku z mężem i dziećmi. Mój mąż biegał i bawił się z dziećmi na placu zabaw, a ja utknęłam, siedząc na kocu piknikowym, nie mogąc wstać, nie mówiąc już o wspinaniu się na sprzęt do zabawy. Moja podróż zaczęła się następnego ranka. Wstałam, założyłam buty, włożyłam dwójkę dzieci do wózka i poszłam na spacer. Zaczynałam od 20 minut każdego dnia i powoli, w miarę możliwości, zwiększałam ten czas. Byłam tak zmotywowana, że nic nie mogło stanąć mi na drodze. Tak było, dopóki waga nie przestała spadać; wtedy zrozumiałam, że nadszedł czas, aby przyspieszyć i zapisać się na siłownię - wspomina kobieta.

Victoria z dnia na dzień zmieniła swoje przyzwyczajenia i udowodniła, że ciężka praca i cierpliwość to klucz do sukcesu. Połączenie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej przyniosło oczekiwane efekty. Co więcej, 30-latka przyznaje, że w diecie pozwala sobie czasem na odstępstwa i spożywa ulubione hamburgery, naleśniki czy słodycze. Uwagę zwraca natomiast na ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia.

Odchudzanie - treningi w domu

Zastanawiacie się, jak wyglądały treningi 30-latki? Kobieta wyznała, że do osiągnięcia celu nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu i drogich zajęć fitness. Wystarczą hantle i gumy oporowe, by w domu, w dowolnym czasie, wykonać zestaw ćwiczeń. Victoria zachęca również, by do treningów zapraszać dzieci. - Przed moją przemianą prowadziłam bardzo siedzący tryb życia. Byłam dla siebie bardzo surowa. Żyłam, ale nie żyłam życiem. Stałam się więźniem we własnym domu, bałam się wyjść, by nie zobaczył mnie ktoś, kogo znałam. Piłam mnóstwo napojów bezalkoholowych, objadałam się czekoladą i jedzeniem na wynos. Teraz prowadzę całkiem aktywne życie. Moje zdrowie psychiczne nigdy nie było lepsze. Mimo to nadal jem swoją porcję czekolady - przekonuje dziś szczęśliwa mama - wyjaśniła.

Obecnie Victoria Bowen wygląda zupełnie inaczej. Trenerka personalna oraz miłośniczka zdrowia i fitnessu schudła 120 kg. Wysportowana i zgrabna 30-latka teraz postanowiła inspirować innych. W mediach społecznościowych zamieszcza więc sporo zdjęć, na których pokazuje zdrowe posiłki oraz plany treningowe.

Zobacz wideo:

Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości