Styl życia

"Rzeźby i obiekty przestrzenne". Niezwykła aukcja dzieł polskich i światowych artystów

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Wyjątkowa aukcja rzeźb

Już we wtorek, 28 września, w domu aukcyjnym "Polswiss Art" odbędzie się niezwykła aukcja. Na sprzedaż wystawione zostaną dzieła najwybitniejszych rodzimych artystów. Czyje prace będą do kupienia? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Iwoną Büchner-Grzesiak, prezes domu aukcyjnego "Polswiss Art".

Niezwykła aukcja rzeźb

"Rzeźby i obiekty przestrzenne" to aukcja, która po raz pierwszy odbędzie w domu aukcyjnym "Polswiss Art". Na sprzedaż wystawionych zostanie aż 55 prac stworzonych przez najwybitniejszych polskich artystów. - 150 lat pracy rzeźbiarskiej przewija się przez naszą galerię. Warto to zobaczyć - mówiła w Dzień Dobry TVN Iwona Büchner-Grzesiak, prezes domu aukcyjnego "Polswiss Art".

Warto dodać, że wśród wystawionych dzieł znalazły się prace Magdaleny Abakonowicz. - Artystka jest znana i ceniona na całym świecie. Jej prace bardzo często można zobaczyć w przestrzeni publicznej. Teraz, dzięki aukcji, jej rzeźby, będą mogły trafić do prywatnej kolekcji - zauważyła Iwona Büchner-Grzesiak.

Jakie dzieła trafią na aukcję?

Obok prac Magdaleny Abakanowicz, na aukcji zostaną wystawione m.in. rzeźby prof. Wojciecha Fangora. Artysta znany jest głównie z prac malarskich. Mało kto wie, że pod koniec lat 40. XX wieku zajmował się też rzeźbą. - Na aukcji pojawi się jego praca "Księżyc". Bardzo wyraźnie widać w niej fascynację Picassem - zdradziła Büchner-Grzesiak.

Warto dodać, że dom aukcyjny "Polswiss Art" po raz pierwszy będzie miał w swojej ofercie prace również zagranicznych twórców. Na aukcji pojawią się m.in. dzieła, które wyszły spod ręki Igora Mitoraja, Amadeo Modiglianiego czy Salvadora Dali, uznawanego za "króla surrealistów".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości