Styl życia

Rywalizacja wśród młodych mam szkodliwa dla dzieci? "Wywierają presję na maluszku"

Styl życia

Młode mamy rywalizują między sobą, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych. Lubią chwalić się wszystkimi umiejętnościami swoich pociech, pokazując to na pięknych zdjęciach. Pozytywna rywalizacja daje siłę, by iść do przodu, ale niedobrze dzieje się, jeśli zamienia się w toksyczną zawiść między matkami, która w efekcie przekłada się również na dziecko. Na ten temat w naszym studiu wypowiedziały się Monika Mrozowska, Agnieszka Kaczorowska-Pela i Michalina Grzesiak.

Agnieszka Kaczorowska o macierzyństwie

Aktorka niejednokrotnie powtarzała, że małżeństwo i rodzina są dla niej najważniejsze. 26 lipca 2019 r. na świat przyszła Emilia Pela, czyli pierwsze dziecko gwiazdy. Od tamtej chwili szczęśliwa mama co rusz dzieli się z fanami wydarzeniami z życia pociechy.

- Zrezygnowałam z kariery sportowej, bo byłam zmęczona rywalizacją. To wprowadziło spokój w moim życiu, a kiedy zostałam mamą, to też pojawiło się więcej tego spokoju. Jestem z dala od jakiejkolwiek rywalizacji - powiedziała Agnieszka Kaczorowska-Pela.

- Działam na Instagramie i obserwuję to mocno w sieci. To niepokojące, bo to ze szkodą dla dziecka. Rodzice, którzy chcą się czymś pochwalić, wywierają presję na maluszku. Spokój i przestrzeń, którą mu damy są najważniejsze - dodała.

Przypomnijmy, że Agnieszka jest teraz w drugiej ciąży i wraz z mężem wyczekują narodzin malucha.

Michalina Grzesiak nie lubi chwalić się w sieci

Michalina Grzesiak jest autorką bloga "Krystyno nie denerwuj matki". Blogerka ma dwoje dzieci: Krystynę i Jerzego. Na co dzień stosuję homeschooling, czyli nauczanie dzieci w domu poza systemem szkolnym.

- Społecznie urósł we mnie ten problem, że nie chcę chwalić się z pychą . Ale chciałabym powiedzieć znajomym, że mam dziecko z pierwszej klasy, które robi już materiał z drugiej - powiedziała Michalina Grzesiak.

Monika Mrozowska o wczesnym macierzyństwie

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło w 2012 r. rozwiedli się po 9 latach małżeństwa. Owocem tego związku są dwie córki: Karolina (ur. w lipcu 2003 r.) i Jagoda (ur. 14 maja 2010 r.). Oprócz tego aktorka ma jeszcze dwóch synów z kolejnych związków: Józefa (ur. w sierpniu 2014 r.) oraz Lucjana (ur. w styczniu 2021 r.).

W Dzień Dobry TVN Monika zwierzyła się z wczesnego macierzyństwa.

- Zostałam mamą pierwszy raz mając 23 lata. Nie miałam się z kim porównywać , bo wśród znajomych byłam pierwszą mamą. Oni na mnie i moim byłym mężu uczyli się, jak to macierzyństwo i tacierzyństwo wygląda - Monika Mrozowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości