Od ponad 5 lat nie korzystają z papieru toaletowego. Aż trudno uwierzyć, czym go zastąpili

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl, youtube.com
Tekturowa rolka po papierze toaletowym

Filozofia "zero waste" nie bez powodu zyskuje coraz więcej zwolenników. Zmiana codziennych nawyków pozwala zatroszczyć się o środowisko, a przy okazji zaoszczędzić sporo pieniędzy. Amber Allen i jej mąż Joseph nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Małżonkowie wychowują trójkę dzieci i nade wszystko starają się unikać zbędnych wydatków, dlatego kilka lat temu zdecydowali się całkowicie zrezygnować z papieru toaletowego. Czym go zastąpili?

Od ponad pięciu lat nie używają papieru toaletowego

Generowanie zbyt dużej ilości odpadów to znak naszych czasów. Amber Allen i jej mąż Joseph z Kanady należą do grona osób, które starają się walczyć z tym problemem. Młodzi rodzice od ponad pięciu lat nie używają papieru toaletowego. W filmiku opublikowanym w serwisie YouTube kobieta przyznała, że rezygnacja z tradycyjnych rolek to oszczędność rzędu kilkuset dolarów w skali roku. Dodała też, że to właśnie chęć podreperowania domowego budżetu była przesłanką do zmiany codziennych nawyków.

- Tonęliśmy w takich długach (...). Codzienne zakupy pogrążały nas finansowo - przyznała młoda mama, jednocześnie podkreślając, że papier toaletowy to zbędny wydatek.

Ekologiczne rozwiązania

Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Konewka zamiast bidetu - kontrowersyjne porady młodej mamy

W krótkim filmiku mieszkanka Kanady pochyliła się także nad tematem prania wielorazowych ściereczek, którymi zastąpiła papier toaletowy. Zdradziła, że wykorzystane w toalecie skrawki materiału trafiają na kilka godzin do wiadra wypełnionego wodą z octem bądź wybielaczem. Dopiero potem można je wrzucić do pralki.

Amber Allen zakończyła swój wywód wzmianką o podmywaniu. W szczerych słowach przyznała, że nie posiada bidetu, ale wszyscy członkowie jej rodziny korzystają ze stojącej obok sedesu konewki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl, youtube.com

Źródło zdjęcia głównego: ManuelBurgos/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości