Styl życia

Pani Gadżet poleca. Robot w dom, wszystkim lżej :)

Styl życia

Aktualizacja:

Już niedługo Wielkanoc. Oznacza to wielkie porządki w domu. Większość gospodyń domowych układa sobie plan działania, by w najbliższych tygodniach wprowadzić w domu perfekcyjny ład. Pomóc nam w tym mogą nowoczesne roboty domowe. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Nowak –Ibisz podpowiedziała, które z nich warto zatrudnić na stałe.

Ania zaproponowała dziś hybrydy, które jednocześnie odkurzają i mopują podłogę.

Na rynku są dwa typy odkurzaczy wykorzystujących wodę do filtrowania zanieczyszczeń – wodne i piorące. Jaki odkurzacz wodny wybrać? W sprzętach pierwszego typu pojemnik z wodą jest podstawowym filtrem wyłapującym zanieczyszczenia niesione przez zassane powietrze. Woda doskonale wyłapuje kurz, roztocza i inne zabrudzenia (a dodatkowy filtr poradzi sobie z resztą). Po odkurzaniu wystarczy wyjąć pojemnik, a wodę wylać wraz z zanieczyszczeniami.

>>> Zobacz też: Pani Gadżet poleca! Te sprzęty ułatwią wiosenne porządki.

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić? Choć wszystkie takie urządzenia dają możliwość zbierania płynów, nie każdy ma funkcję prania dywanów i mycia podłóg. Warto więc wybierać możliwie wielofunkcyjny sprzęt.

Jeśli jednak zastanawiasz się, jaki odkurzacz do mycia podłóg będzie najlepszy, zwróć uwagę na modele piorące. Mają one nie tylko pojemnik na zabrudzoną ciecz, ale też osobny na wodę z detergentem, dzięki czemu można nimi zarówno odkurzać podłogi twarde, jak i prać dywany czy tapicerkę.

>>> Zobacz też: Mopy dla osób, które nie lubią się schylać.

Gdy zastanawiasz się, jaki odkurzacz piorący do domu będzie najlepszy, pamiętaj, że dostępne są zarówno sprzęty typowo domowego użytku, jak i urządzenia profesjonalne, te ostatnie to często modele kubełkowe. Wybierając piorący odkurzacz przemysłowy do domu, warto pamiętać, by nie był zbyt ciężki.

>>> Zobacz też: Gadżety dla "fetyszystów sprzątania".

Kolejnym ciekawym gadżetem, który ułatwi życie wielu osób, a zwłaszcza mężczyzn, jest szafa parowa. Wystarczy zawiesić w środku garnitur, koszulę, spodnie, swetry, czy sukienkę, włączyć program, a szafa zdezynfekuje, odświeży i uprasuje ubranie.

>>> Zobacz też: Mikro- i makrogadżety do sprzątania.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości