Styl życia

Robert Stockinger jako czwarta zmiana sztafety. Udało mu się dorównać Mistrzyniom Europy?

Styl życia

Aktualizacja:

Na pływalni we Wrocławiu spotkaliśmy się z Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą i Kornelią Fiedkiewicz, mistrzyniami Europy w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w Glasgow oraz ich trenerem Grzegorzem Widanką. Zabrakło dziś jednej z zawodniczek sztafety - Katarzyny Wasick, jej miejsce zajął Robert Stockinger. Zobaczcie, jak poradził sobie na ostatniej zmianie.

Sukces polskich pływaczek

W grudniu polskie pływaczki w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick, zdobyły złoty medal na pływackich mistrzostwach Europy w Glasgow, w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Zdecydowanie nie należałyśmy do faworytek, ale chyba to jest piękne w sporcie, że on zaskakuje. Razem z dziewczynami i Kasią dałyśmy z siebie nie 100, ale 150 procent, co zaowocowało właśnie złotym medalem Mistrzostw Europy

– powiedziała Alicja Tchórz.

Sztafeta, na czym polega?

Cztery dziewczyny i 50 metrów stylem zmiennym na krótkim basenie. Co to dokładnie oznacza?

Jest to bardzo atrakcyjna konkurencja, bo prezentuje się w niej cztery style pływackie, czyli wszystkie te, którymi startujemy. To się dzieje bardzo szybko, bo ten odcinek jest 50-metrowy. W ciągu 100 sekund możemy zobaczyć wszystko, co w pływaniu najlepsze.

– powiedział trener Grzegorz Widanka.

Wyścig sztafetowy wymaga ogromnej koncentracji od każdej z zawodniczek. Razem pracują one na wspólny czas i wynik.

Indywidualnie Alicja miała brązowy medal, ale już Dominika nie była na podium ani Kornelia, ani Kasia, a wspólnie złożyły to, co nas zaskoczyło, a więc złoty medal.

- dodał trener.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości