Styl życia

Wyjątkowe miejsce, by odpocząć i złapać oddech. "Totalnie można odciąć się od rzeczywistości"

Styl życia

Autor:
...
Reporter:
Bartek Jędrzejak
Pogoda na dziś

Bartek Jędrzejak przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by - odwiedzając piękne i ciekawe miejsca - przedstawiać pogodę widzom Dzień Dobry TVN. Tym razem nasz prezenter zawitał do Okola. Znajduje się tam Rezydencja Live - nowoczesne centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej. Jakie są jego największe atrakcje?

Rezydencja Live - wyjątkowe miejsce blisko natury

Na co dzień jesteśmy zabiegani i zapracowani, mamy dużo spraw na głowie, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliżają się święta. Dlatego warto choć na chwilę się zatrzymać i złapać oddech. Bartek Jędrzejak wie, gdzie możemy się zrelaksować.

- Miejscowość Okole, Rezydencja Live, to miejsce, gdzie totalnie można odciąć się od rzeczywistości. Odnośnie do świąt i w ogóle życzeń, bardzo często życzymy sobie zdrowia. Mam wrażenie, że to jest ot tak rzucane, bo o zdrowie nie dbamy. A to jest miejsce, gdzie naprawdę można stanąć na nogi. Przede wszystkim mamy tu niespecjalny dostęp do internetu i telefonu, bo jest słaby zasięg, bo drugie są sauny, baseny, rehabilitanci, neurolodzy, do tego ziołolecznictwo, akupunktura. Tutaj można oderwać się od wszystkiego, co nas otacza, zwolnić tempo, wcisnąć hamulec na maksa - powiedział prezenter.

Do Rezydencji Live przyjeżdżają ludzie po udarach, w trakcie chorób nowotworowych i po przebytych innych chorobach.

- Opowiem Wam historię. Ojciec grał sobie z synem w koszykówkę. Rzucał do kosza za trzy punkty i coś mu się naderwało w łokciu. Tata nie mógł się ruszyć, a za dwa dni miał jechać na wakacje. Przywieziono go właśnie tutaj na wózku. Wystarczyło 48 godzin, by tatuś w podskokach wyskoczył stąd i cała rodzina pojechała na wczasy. Takie oto magiczne miejsce w samym środku lasu w okolicach Starogardu Gdańskiego - zauważył Bartek Jędrzejak. On sam poddał się zabiegowi akupunktury. Jak mu się podobało? Jego reakcję można zobaczyć w materiale wideo.

Pogoda na czwartek, 2 grudnia

A co nas czeka w pogodzie? Okazuje się, że duża dynamika temperatur może źle na nas oddziaływać. - Wczoraj w Suwałkach -7,-8 stopni Celsjusza. Dzisiaj z kolei znowu ciepło, społecznie i mamy 7,8 stopni na południu Polski. Taka huśtawka nie najlepiej wpływa na nasz organizm, dlatego dobrze znaleźć miejsce, gdzie będziemy mogli zadbać o siebie - stwierdził nasz prezenter.

W czwartek aurę w naszym kraju kształtuje układ niskiego ciśnienia. - Centrum tego niżu nad wschodnim Bałtykiem. Ściągnął do Polski dużo wilgoci. Najbrzydsza pogoda właśnie tu, gdzie jesteśmy - północ Polski, Gdańsk, Gdynia, Sopot, okolice Starogardu Gdańskiego, Silny, porywisty wiatr, na zmianę deszcz i deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju jest szansa na rozpogodzenie, od 1 stopnia w Suwałkach, po 4-5 stopni w centrum, w Warszawie i w Łodzi, do 7 stopni na południu - dodał Bartek Jędrzejak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:...

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości