Styl życia

Rey, Niemiec, szparagi i Modern Talking

Styl życia

Aktualizacja:

Mikołaj Rey spotkał się z Gregorem Langwaldem - Niemcem od 10 lat mieszkającym w Polsce. Przyjechał tu tylko na chwilę, ale w naszym kraju zatrzymała go miłość. Czy to znaczy, że łatwiej dogadać się z Polką niż z Niemką? Dlaczego Mikołaj Rey uznał, że "jest trochę Włocha w tym Niemcu"? Gregor i Mikołaj przygotowali razem szparagi. Skorzystajcie z ich przepisu!

 

Szparagi zielone

Ugotować we wrzącej wodzie ze szczyptą soli i cukru oraz kilkoma kroplami octu, najlepiej na stojąco (pionowo) w wysokim garnku. Ziemniaki ugotować w osolonej wodzie i mundurkach. Duży plaster białej szynki pokroić na pół po skosie (na trójkąt). Zawinąć 4 do 5 szparagów w szynce tak, by główki pozostały widoczne.

Sos holenderski

250 g masła

3 żółtka

sok z połowy jednej cytryny

50 ml wody lub Noilly Prat

sól, pieprz Cayenne (ostra papryka)

Masło roztopić w osobnym garnku. W drugim garnku, poza ogniem, dokładnie połączyć żółtka, sok z cytryny i wodę. Rozgrzać mieszankę na małym ogniu nieustannie mieszając trzepaczką, aż sabayon (mieszanka) będzie kremowa i gęsta. Pilnować temperatury (nie może się zrobić jajecznica!). Następnie bardzo powoli wlać roztopione masło, mieszając nieustannie, by całość się połączyła (jak majonez). Na tym etapie można garnek (na przemian) zdejmować z ognia i wstawiać go z powrotem. Jeśli temperatura będzie za wysoka, wszystkie elementy sosu się rozdzielą. Na koniec doprawić solą i pieprzem Cayenne do smaku, ewentualnie dodać trochę cytryny. Smacznego!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości