Styl życia

Randka spalona w 5 minut? Zobacz, jak temu zaradzić

Styl życia

Aktualizacja:

Niektórzy sztukę uwodzenia mają we krwi i doskonale wiedzą, jak zauroczyć drugą osobę już na pierwszym spotkaniu. Co robić, kiedy takich umiejętności nie posiadamy? Jak nie spalić się po 5 minutach? O idealnym zachowaniu na pierwszej randce i poruszanych na niej tematach opowiedzieli nam psycholog Marzena Mawricz, aktor Alan Andersz i dziennikarka Odeta Moro.

Aktorzy z Klubu Komediowego zagrali dwie krótkie scenki inspirowane tematyką randek. Jeśli któraś z historii jest wam dobrze znana, a nie jesteście mistrzami uwodzenia, zobaczcie rady naszych gości. Jak zachować się na pierwszej randce? To wcale nie jest takie skomplikowane!

Ja uważam, że randki są upokarzające. Ja wiem, że ludzie chcą się spotkać i poznać kogoś na całe życie, natomiast randka to jest jedno wielkie oszustwo. To jest udawanie kogoś, kim nie jesteśmy. Ja wychodzę z założenia, że drugiego człowieka, jak chcemy z nim być, trzeba poznać w naturalnej sytuacji

– powiedziała Odeta Moro.

Błędy, jakie popełniamy najczęściej na randkach

Wydaje się, że pierwsze romantyczne spotkanie ciężko jest zepsuć w ciągu pierwszych 5 minut. Niestety, są tacy rekordziści. Popełniane błędy rzucają się w oczy i zniechęcają do dalszej znajomości. Do jednej z najczęstszych wpadek zaliczyć można spóźnienia. Nie jest dobrze kazać na siebie czekać, to ewidentnie pokazuje nasz brak szacunku do drugiej osoby i jej cennego czasu.

Kolejnym trudnym momentem jest przywitanie. Zarówno intensywne uściski, pocałunki (szczególnie na pierwszej randce), jak i trzymanie dłoni partnera lub partnerki mogą zostać negatywnie odebrane.

Nie na miejscu są również żarty z wyglądu bądź inne, które mogą ranić uczucia czy poglądy. Duży nietakt stanowi także źle dobrany strój, który nie pasuje do miejsca i formy randki, czym dodatkowo wprawimy w zakłopotanie osobę nam towarzyszącą.

Jeśli ktoś mówi, że idzie na randkę, to już jest nerwówka. To jest to kłamstwo. Co zrobić, żeby zainteresować druga osobę

– powiedział Alan.

Co nas najbardziej zniechęca i spala już na początku znajomości?

Najczęstszą przyczyną spalenia już na samym początku znajomości jest brak zaangażowania ze strony drugiej połówki. W łatwy sposób możemy zauważyć, że osoba, która się z nami spotkała, zrobiła to tylko dla tzw. zaliczenia kolejnej randki.

Czego nie powinniśmy mówić i robić na pierwszej randce?

Pierwsza randka to test z prowadzenia miłego "small talku", czyli pogawędki na ogólne tematy, która będzie wstępem do następnych spotkań i pogłębienia wzajemnego zainteresowania. Oznacza to wykazanie się ogólną wiedzą z delikatnym zaznaczeniem siebie i swoich spostrzeżeń. Nie jest to czas na wygłaszanie poglądów politycznych i religijnych czy omawianie problemów gospodarczych. Lekka rozmowa o pracy, podróżach czy pasjach może być zachętą do dalszego poznawania.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

  • swoich podbojach miłosnych
  • innych randkach
  • byłych partnerach
  • polityce
  • religii
  • odmienności kulturowej
  • preferencjach seksualnych

Czy dobrego podrywu, flirtu można się nauczyć?

Nie każdy ma w sobie wrodzone umiejętności uwodzenia, natomiast zasadę savoir - vivre w zakresie kulturalnego zachowania i ogólnego obycia towarzyskiego może nabyć każdy. W internecie znajdziemy wiele dobrych porad, jak skutecznie flirtować, wykazać się romantyzmem czy odwagą. Te sposoby z pewnością pomogą nam zrobić dobre wrażenie na pierwszym spotkaniu.

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player. <<<

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości