Styl życia

Przez pandemię stracili pracę, więc zostali... kurierami. "Postanowiliśmy robić to, co robimy najlepiej - jeździć na rowerach"

Styl życia


Jeszcze kilka miesięcy temu Emilia Zemanek i Kacper Podołowski mieli stabilną pracę i zatrudnienie. Niestety, pandemia spowodowała, że wszystko się zmieniło. Jednak nie sprawiło to, że się poddali. Postanowili wdrożyć w swoje życie plan B i robić to, co kochają najbardziej - jeździć na rowerze. W ten sposób zostali kurierami rowerowymi. Jak wygląda ich obecna codzienność?

Stracili pracę przez koronawirusa

Przed pandemię COVID-19 wiele osób z dnia na dzień straciło pracę. To ciężka sytuacja, w której dochodzi do chwil załamania i złości. Tak też było w przypadku Emilii i Kacpra, pary z Bielska-Białej. Obydwoje mieli stabilne zatrudnienie i regularne dochody.

Z początkiem kwietnia straciliśmy pracę, razem z początkiem pandemii. Postanowiliśmy robić to co robimy najlepiej, czyli jeździć na rowerach

- powiedziała Emilia.

Ich wcześniejsza praca nie była jednak w żadnym stopniu związana z rowerem. Wręcz przeciwnie - w obu przypadkach była siedząca. Kacper był elektrykiem, a Emilia zajmowała się social mediami.

Kiedy dowiedzieli się o zwolnieniu, na początku byli załamani. Przyznali jednak, że są parą, która się wzajemnie motywuje. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć sobie stanowisko pracy.

Jak wygląda praca kuriera rowerowego?

Z pewnością nie jest łatwa i wymaga naprawdę dobrej kondycji. Plecaki, które Emilia i Kacper codziennie wożą na plecach, ważą od 10 do 20 kilogramów. Mają w nich paczki, zakupy... wszystko, co tylko są w stanie w nie zmieścić.

Pracujemy mniej więcej od dziewiątej rano do dziewiątej wieczorem. Wszystko zależy od ilości zleceń

- przyznał Kacper.

Zapytani, czy taka praca daje im satysfakcję, odpowiedzieli:

Zamieniliśmy pasję na pracę, to jest klu tego wszystkiego

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości