Styl życia

Kawa jak z najlepszej kawiarni? W kilka chwil możesz zrobić ją w domu

Styl życia

Odpowiednio spienione mleko, unoszący się wokół filiżanki aromat, intensywny smak bez goryczki - idealna kawa istnieje i nie musi być wcale serwowana przez baristę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzić ją samodzielnie we własnych czterech kątach. Wystarczy jedynie skorzystać z pomocy intuicyjnego urządzenia, które zapamiętuje preferencje smakowe domowników, a upragniona chwila przyjemności urzeczywistni się już po kilku kliknięciach na funkcjonalnym panelu sterowania ekspresu.

Prosty przepis na wyśmienitą kawę z ekspresem Philips 5400 LatteGo

Korzyści wynikających z picia kawy można wymienić naprawdę wiele. Ten cenny napój jest między innymi źródłem antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Kofeina nie tylko poprawia krążenie krwi, dodaje energii i zwiększa fizyczną wytrzymałość, lecz także pomaga spalać tłuszcz, eliminuje ból mięśni, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, stanów depresyjnych i choroby Alzheimera, a nawet podnosi sprawność seksualną i maksymalizuje męską płodność. 

Kawa ma również niewątpliwe walory smakowe, które trudno wydobyć bez potrzebnych do tego umiejętności. Brak odpowiedniego doświadczenia baristycznego nie jest jednak przeszkodą, której nie da się przeskoczyć, ponieważ z pomocą przychodzi ekspres automatyczny Philips 5400 LatteGo

Ten zaawansowany ekspres marki Philips to wielofunkcyjne urządzenie, które gwarantuje szeroki wybór kaw (aż 12 rodzajów), personalizację ustawień oraz bardzo szybki proces czyszczenia podstawowych elementów maszyny. 

Espresso, kawa czarna, ristretto, caffè crema, flat white, cappuccino, espresso lungo, americano, latte macchiato, caffè latte czy café au lait - każda z tych kaw zapewnia niezapomniane wrażenia smakowe, a z ekspresem Philips 5400 LatteGo jest dostępna dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

Przyrządzenie idealnego napoju kawowego może być jeszcze przyjemniejsze dzięki czytelnemu, prostemu w obsłudze i intuicyjnemu panelowi sterowania z kolorowym wyświetlaczem, który umożliwia spersonalizowanie działania ekspresu - ustawienie mocy, temperatury, ilości kawy oraz ilości mleka. Profile użytkownika pozwalają dostosować funkcjonalność maszyny do indywidualnych preferencji, zapamiętać wybrane funkcje i maksymalnie zautomatyzować parzenie czterech ulubionych kaw

Philips 5400 LatteGo wyróżnia się także funkcją Extra Shot, czyli możliwością zintensyfikowania smaku każdej kawy dzięki dodatkowej porcji ristretto. Napój będzie mocniejszy, ale jednocześnie pozbawiony goryczy. 

Ekspres do kawy Philips LatteGo gwarantuje piankę jak aksamit

Najważniejszą cechą ekspresu Philips 5400 jest innowacyjny system spieniania mleka LatteGo, dzięki któremu w domowych warunkach można zaserwować kawę z aksamitną, mleczną pianką niczym z prestiżowej włoskiej kawiarni. Wspomniany system składa się wyłącznie z dwóch elementów, nie posiada żadnych rurek i tym samym można go wyczyścić pod bieżącą wodą w mgnieniu oka. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić wspomniane części urządzenia w zmywarce.

Przydatnym dodatkiem systemu LatteGo jest wygodna pokrywka, dzięki której w każdej chwili można dolać większą ilość mleka. Funkcjonalne wieko przyda się również podczas przechowywania LatteGo w lodówce

Ekspres do kawy Philips 5400 LatteGo to sprzęt do zadań specjalnych dla osób, które są aktywne zawodowo, nie mają zbyt wiele czasu na przyrządzanie kawy, ale jednocześnie cenią sobie jej wyjątkowy smak i lubią delektować się nią w domowym zaciszu. Z udogodnień wielofunkcyjnej maszyny korzysta chociażby Dorota Gardias, dla której parzenie kawy jest ważnym, codziennym rytuałem.

Philips 5400 LatteGo to niejedyny ekspres, który spełnia oczekiwania miłośników kofeinowego napoju. Podobne funkcje pomocne w przyrządzaniu idealnej kawy można odkryć w nieco innym modelu urządzenia - ekspresie Philips 4300 LatteGo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości