Projekt Zima. Dlaczego odpowiednie obuwie jest ważne podczas wycieczek w góry?

Styl życia

Aktualizacja:

Na głównym deptaku w Świeradowie-Zdroju stanął Foot Truck. Tutaj można przyjść, zeskanować stopę i dobrać najodpowiedniejszy dla siebie rozmiar obuwia. Dlaczego rozmiar i rodzaj butów ma znaczenie? Rozmawialiśmy o tym z Danielem Kuczajem.

Podczas spacerów po Świeradowie-Zdroju można odwiedzić strefę eobuwia.pl. Na głównym deptaku miasta stanął Foot Truck, a w nim specjalny skaner służący do pomiaru rozmiaru stopy.

Jeśli będziecie chcieli się ogrzać, wypić z nami kawę, to zapraszam do nas. Na deptaku stoi Food Truck, w którym możecie wybrać idealne dla siebie buty. Tam znajdują się dwa specjalne skanery, na których stajemy bosymi stopami, skanują nam stopy i dobierają obuwie, które jest dostosowane do rozmiaru i kształtu naszej stopy

- relacjonowała Dorota Gardias.

Daniel Kuczaj - na co zwraca uwagę przy zakupie butów?

Daniel Kuczaj "Qczaj" powiedział, że przy zakupie butów zwraca uwagę na wygodę, funkcjonalność i na to, jak buty wyglądają.

Ja lubię ładnie się ubrać

- przyznał z uśmiechem Qczaj.

Dlaczego odpowiednie obuwie jest ważne podczas wycieczek w góry?

Daniel Kuczaj wyznał, że w młodości popełnił błąd i nie dostosował obuwia do panujących warunków w górach.

Człowiek w młodości różne głupoty robił. Jeszcze jak mieszkałem na Podhalu, poszedłem w trampkach w góry. Trampeczki - podłoże śliskie i niestety źle to się skończyło - skręciłem kostkę. Bardzo zwracam teraz uwagę jak idę w góry, jak uprawiam trekking, aby buty były wzmocnione, a podeszwa była dostosowana do chodzenia po górach

- tłumaczył Daniel Kuczaj.

Zobacz też:

Projekt Zima. Zobacz piękną przyrodę i kulturę Świeradowa-Zdroju

Czy wiesz, jaki masz rozmiar stopy? Możesz to sprawdzić na stoku w Karpaczu

Projekt Zima w Karpaczu. Tam nie można się nudzić

Autor: Adrianna Kowalczyk