Styl życia

Prezenty idealne na Dzień Kobiet to?

Styl życia

Goździk, rajstopy i mydło. Takie prezenty wręczano kobietom z okazji ich święta w zakładach pracy. Dzień Kobiet już za kilka dni. Z tej okazji Anna Nowak-Ibisz w studiu Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jakim prezentem obdarować współczesną kobietę.

Anna Nowak-Ibisz zamiast sztampowych rajstop i goździka proponuje modne, kobiece gadżety, między innymi: kamerkę, która zapewni nam w domu bezpieczeństwo, naturalne kosmetyki do twarzy i ciała, gadżety do mycia pędzli do makijażu, kuferki na kosmetyki lub biżuterię, modny plecak i wiele innych efektownych i przydatnych gadżetów.

***

Międzynarodowy Dzień Kobiet, który przypada w kalendarzu 8 marca, swoje początki miał u progu XX wieku, kiedy w Ameryce kobiety głośno domagały się dla siebie praw ekonomicznych i politycznych. Ulicami Nowego Jorku przechodziły marsze protestacyjne, w których udział brało nawet po 15 tysięcy pracownic przemysłu tekstylnego. Po tych wydarzeniach, w roku 1910, podczas zjazdu organizacji i partii socjalistycznych w Kopenhadze, uczestniczki z całego świata ustanowiły Dzień Kobiet. Wydarzenie to miało wspierać ideę praw kobiet i pomóc w budowie powszechnego wsparcia dla przyznania kobietom praw wyborczych. Rok później święto obchodzono w kilku europejskich krajach, zaś po rewolucji październikowej w Rosji, 8 marca ustanowiono Międzynarodowym Dniem Kobiet, który w wielu krajach obchodzony jest do dziś.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości