Styl życia

Jaki prezent wybrać na święta dla mamy? Sprawdzone pomysły na użyteczny podarunek

Styl życia

Fot. FG Trade / Getty Images

Aby wybrać idealny prezent na święta dla mamy, warto zrobić gruntowne rozeznanie. Każda mama jest wyjątkowa i ma inne upodobania – jedna ucieszy się najbardziej z ręcznie robionego upominku, inną uszczęśliwi krem najnowszej generacji. Oto kilka pomysłów, które mogą stanowić inspirację!

Wybór prezentu świątecznego dla mamy często stanowi nie lada wyzwanie. Po wyprowadzce z domu część z nas zapomina o preferencjach rodziców i ma trudność z trafieniem w ich gusta. W takiej sytuacji warto podpytać otoczenie (np. najbliższą przyjaciółkę, tatę), aby prezent świąteczny dla mamy był naprawdę niezwykły i pokazał jej, jak bardzo jest wyjątkowa.

Więcej:

Jaki powinien być prezent świąteczny dla mamy?

Prezent świąteczny to coś więcej niż ładny przedmiot – trafiony upominek podkreśla, jak bardzo wyjątkowa jest obdarowywana osoba i jak dobrze znają ją najbliżsi. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór podarunku i kupić mamie taki, który naprawdę trafi w jej gusta. Jaki powinien być idealny prezent na święta dla mamy?

  • Wybierając upominek, warto postępować metodycznie. Można odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą ustalić, jaki prezent sprawdzi się najlepiej.
  • Jaką osobą jest mama? Jeśli jest skryta i lubi mieć dużo czasu dla siebie, można ofiarować jej dobrą książkę, bilet do kina lub akcesoria do ogrodu, który uwielbia. Jeśli mama kocha towarzystwo, można sprezentować jej podwójny bilet na koncert, wyjście do teatru lub krótki wyjazd.
  • Jaki jest jej styl życia, co lubi robić? Idealnym pomysłem na prezent świąteczny dla mamy, która kocha ogród, będą akcesoria, jakich potrzebuje w danym momencie lub rzadka odmiana ulubionej rośliny. Pasjonatka gotowania na pewno ucieszy się z ciekawej książki z przepisami lub pięknej porcelany stołowej. Przed zakupem prezentu warto upewnić się, że mama nie posiada jeszcze tych akcesoriów.
  • O czym często mówi? Czasem pomysł na prezent świąteczny dla mamy jest tak oczywisty, że pozostaje niezauważalny. Może mama wciąż narzeka, że spędza mało czasu z małżonkiem? Wtedy doskonałym upominkiem będzie romantyczny weekend dla dwojga! A może wręcz przeciwnie – jest zmęczona i nie ma czasu dla siebie? Warto wtedy pomyśleć o zakupie vouchera do SPA lub karnetu na masaż. Najlepsze pomysły są zwykle w zasięgu ręki!

Co wybrać na prezent świąteczny dla mamy?

Wybór prezentu zależy od preferencji mamy, tego, co lubi robić i jakie ma upodobania. Oto kilka inspiracji, które warto rozważyć, wybierając prezent świąteczny dla mamy.

Kosmetyki do skóry dojrzałej to pomysł na upominek, który doceni duża grupa mam. Dobry krem zawierający aktywne składniki lub serum do skóry dojrzałej to często wydatek, na który nie może sobie pozwolić wiele kobiet – warto więc okazać mamie troskę i zainwestować w dobry kosmetyk. Jeśli produkt przewyższa prezentowy budżet dla jednej osoby, można zaproponować składkę i kupić go większą grupą osób. Warto wcześniej dowiedzieć się, jaki jest typ skóry mamy i jakie może mieć potrzeby (skóra skłonna do alergii, atopowa, wrażliwa).

Oprócz kremu dobrym pomysłem na prezent dla mamy będą także inne kosmetyki, np. balsamy, produkty do kąpieli lub perfumy. Jeśli chodzi o zapachy, warto poprosić zaufaną osobę, aby podpytała mamę o jej ulubione – jest to bowiem bardzo osobisty prezent, a dobór odpowiedniego zapachu dla innej osoby stanowi nie lada wyzwanie.

Doskonałym prezentem dla mamy, która kocha ogrodnictwo, będzie piękna roślina doniczkowa wraz z ciekawą osłonką. Przed zakupem warto zastanowić się, jaka jest ekspozycja mieszkania, w którym ma się znaleźć roślina i dobrać odpowiedni gatunek.

Niebanalne pomysły na świąteczny prezent dla mamy

Czasem warto zainwestować w niekonwencjonalne rozwiązania. Jeśli mama przez kilka lat z rzędu dostawała kosmetyki lub ulubione ciepłe skarpetki, być może przyda jej się odmiana. Jakie oryginalne rozwiązania sprawdzą się w roli świątecznego prezentu?

  • voucher na sprzątanie – wykonane przez profesjonalną firmę sprzątanie całego domu pozwoli mamie na chwilę wytchnienia po świętach i da jej czas tylko dla siebie,
  • akcesoria relaksacyjne – kadzidełka, świece, sól i kule do kąpieli to idealny prezent świąteczny dla zabieganej mamy, która potrzebuje chwili relaksu,
  • pobyt w SPA – pozwoli na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zadbać o swoje potrzeby,
  • album ze zdjęciami całej rodziny – będzie doskonałym pomysłem na prezent dla każdej mamy, która w wolnej chwili będzie mogła zerknąć na zdjęcie wnuka lub córki,
  • superwygodna poduszka – pozwoli na pełniejszy relaks w nocy i ułatwi poranne wstawanie.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości