Styl życia

Prawo – co warto wiedzieć przed podjęciem studiów?

Styl życia

Prawo jest kierunkiem, który niezmiennie od lat cieszy się niemalejącą popularnością wśród absolwentów liceów. W WSB-NLU wiemy, jak chętnie wybierany jest to kierunek, jednak zdajemy sobie także sprawę z tego, jak dynamicznie zmienia się obecnie rynek pracy i jakie wymagania stawia przed świeżo upieczonymi absolwentami uczelni wyższych. Dlatego też, z myślą o naszych studentach, stworzyliśmy dwie przyszłościowe specjalności na kierunku Prawo – Prawo w biznesie oraz Prawo w administracji. 

Kto powinien wybrać Prawo?

Prawo w to jednolite studia magisterskie, trwające 10 miesięcy, stworzone z myślą o młodych osobach, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką prawniczą. Kierunek ten pozwala zdobyć szeroką wiedzę, ale także cenne umiejętności i praktyczne, realne doświadczenie, niezbędne na późniejszych etapach zawodowej ścieżki. Jest to doskonały wybór dla osób, które planują podjąć pracę w działach prawnych spółek lub organizacji, jak również dla tych, którzy pragną otworzyć własną działalność.

Kierunek Prawo jest słusznym wyborem również dla młodych osób, które interesują się sektorami prawno-skarbowymi spółek, planują podjąć pracę w jednej z nich lub po prostu chcą odpowiednio przygotować się do wejścia w wymagający i zmieniający się rynek pracy lub które chcą starać się o wymarzoną aplikację.

Prawo– wiedza i umiejętności

Jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo, specjalność Prawo w biznesie na WSB - NLU, to gruntowne i kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu związanego z prawnymi aspektami biznesu, ale także do podjęcia dalszych kroków kształcenia, aplikacji adwokackiej, radcowskiej czy sędziowskiej. Studia na WSB-NLU to jednak nie tylko szeroka i doskonale ugruntowana wiedza, to także bogate, praktyczne doświadczenie i umiejętności.

Tak zróżnicowany i kompleksowy pakiet, który odbiera od nas każdy student specjalności Prawo w biznesie, sprawia, że absolwent może znaleźć pracę w zawodzie, z powodzeniem aplikując na stanowiska:

  • w działach prawnych spółek prywatnych i państwowych,
  • w organizacjach non-profit,
  • w bankach,
  • w działach konsultingowych,
  • w biurach doradztwa prawnego i biznesowego,
  • w bankach,
  • w kancelariach prawniczych.

Wygodne formy studiowania Prawa 

Wychodząc naprzeciw naszym studentom oraz ich potrzebom, stworzyliśmy możliwość studiowania Prawa w dwóch trybach: niestacjonarnym, czyli zaocznym oraz interaktywnym. Studia niestacjonarne odbywają się w formie zjazdów weekendowych, prowadzonych na terenie uczelni, natomiast nauka w formie interaktywnej prowadzona jest z pomocą nowoczesnej platformy edukacyjnej Cloud Academy.

Platforma ta stworzona została przez naszych specjalistów z WSB-NLU, którzy przez lata pracowali nad jej uruchomieniem, ale i udoskonaleniem. Dzięki niej możliwe jest studiowanie oraz branie czynnego udziału w zajęciach, stały kontakt z koleżankami i kolegami z roku, jak również z wykładowcami i władzami uczelni; wszystko to z niemal dowolnego zakątka świata. Interaktywne studia na kierunku Prawo pozwalają na swobodne łączenie nauki z pracą, obowiązkami rodzinnymi, jak i podróżami.  

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości