Styl życia

Poranne zdjęcia bez retuszu podbijają media społecznościowe. "Nie musimy być w pełnym rynsztunku"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Tak wyglądam, gdy zadzwoni budzik
Tak wyglądam, gdy zadzwoni budzik Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Starannie wymodelowana fryzura i nienaganny makijaż zaraz po przebudzeniu to rzadkość, przynajmniej w realnym świecie. W trakcie realizacji zdjęć do filmów czy seriali przyjmuje się to za normę, jednak w rzeczywistości mało kto może poszczycić się perfekcyjnym wyglądem o poranku. Potargane włosy, opuchnięta twarz czy cienie pod oczami nie są jednak powodem do wstydu. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym autorki podcastu i książki "Jak się starzeć bez godności", Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka.

Zdjęcia poranne - wyjątkowa akcja dla kobiet i mężczyzn

Trudno wyglądać perfekcyjnie tuż po przebudzeniu. To naturalne, że każdy dzień witamy bez makijażu czy pozostawiającą wiele do życzenia fryzurą. Niestety wiele osób traktuje to jako pewnego rodzaju ułomność, której trzeba się wstydzić. W odpowiedzi na ten problem twórczynie podcastu i książki "Jak się starzeć bez godności" zapoczątkowały wyjątkowy trend. Ich instagramowe posty zachęciły internautów z całego kraju do dzielenia się porannymi zdjęciami bez retuszu.

- Z tego zrobił się pewnego rodzaju manifest - zauważyła Ewa Winnicka, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w akcji.

Prawdziwe piękno zaraz po przebudzeniu - dlaczego warto je docenić?

Inicjatorki akcji nie mają wątpliwości, że akceptacja swojego wyglądu o poranku to pierwszy krok do wzmocnienia pewności siebie i docenienia swojej wartości. Opuchnięta twarz, nieład na głowie i cienie pod zaspanymi oczami z całą pewnością nie powinny być postrzegane jako powód do wstydu. W gruncie rzeczy to obraz prawdziwego życia.

- Jesteśmy całkiem w porządku. Nie musimy być w pełnym rynsztunku, nie musimy być w barwach wojennych (...). Budzimy się i mamy fajne, łagodne twarze - podsumowała Ewa Winnicka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości