Idealne lody dla najmłodszych - jak wybierać produkty bez sztucznych barwników i konserwantów?

Strefa Relaksu - Algida

Za oknem upały, rok szkolny powoli dobiega końca, a dzieciaki już czują wakacyjny klimat. Do szczęścia potrzeba jednak jeszcze trochę słodkości, a  jak wiadomo, przy takich temperaturach najlepsze są lody. Jak odpowiedzialnie wybierać produkty, które będą nie tylko pyszne, ale także i zdrowe? O tym opowiedziała Daria Ładocha.

Wakacyjne przekąski dla najmłodszych

Nie oszukujmy się, najlepszym deserem w upalne dni są lody. Kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Jak jednak korzystać z przyjemności w odpowiedzialny sposób?

- Dzieci lubią kolorowe przekąski, lubią, żeby pachniały, żeby były zimne. Latem lody są świetne. Rodzice natomiast patrzą na zupełnie inne parametry – powiedziała Daria Ładocha. A następie przyznała, że sama stara się przygotowywać przekąski samodzielnie, jednak nie zawsze jest na to czas. W podobniej sytuacji jest większość rodziców.

- Co zrobić, gdy nie możemy sami nic przygotować? Wtedy sprawdzamy składy, trzeba też patrzeć też na to, jak dzieciaki reagują – dodała Daria.

Przekąski godne zaufania

Daria Ładocha zwróciła uwagę rodziców na ważny aspekt. Specjalistka poinformowała, aby podczas wizyty w sklepie zwracać uwagę na produkty zgodne z wytycznymi WHO. Jak je rozpoznać? Na opakowaniu, znajdziemy logo z napisem "odpowiedzialnie z myślą o dzieciach". Taki znaczek posiadają m.in. lody Algida. To przekąski godne zaufania, bez sztucznych barwników, aromatów oraz zgodne z zasadami norm żywienia. 

- Mi podoba się ten patent "odpowiedzialnie z myślą o dzieciach". Możecie tego szukać na różnych produktach, to świadczy o tym, że składy są lepsze - powiedziała Daria Ładocha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości