Porady

Ula Chincz porządkuje regał na książki. "Jeśli nie ma miejsca, trzeba je sobie zrobić"

Porady

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Małgo Fall
Odgracamy regał na książki

W kolejnym odcinku "OdgracaMY" Ula Chincz odwiedziła Monikę, która przyznała, że prywatna biblioteczka była jej marzeniem od dzieciństwa. Gdy taka powstała, szybko okazało się, że to doskonałe miejsce nie tylko na książki, ale również mniej przydatne przedmioty. Jak specjalistce od sprzątania udało się zagospodarować to miejsce, aby stało się ładne, a przy tym funkcjonalne?

Regał nie tylko na książki

Kolejną bohaterką serii "OdgracaMy" była fotografka Monika Gorbaczyńska. - Książki od zawsze były moją wielką pasją, dlatego moim marzeniem było posiadanie własnej biblioteki - przyznała. Niestety regał przeznaczony na książki szybko stał się "schowkiem na wszystko". Między literaturą znalazły się naczynia, doniczka, masa pamiątek z wycieczek, mata do jogi czy maszyna do pisania.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

- To dopiero w rok, strach więc pomyśleć, co będzie za parę lat - podsumowała właścicielka biblioteczki.

Ula Chincz znana jako "Ula Pedantula" pomogła naszej bohaterce uporządkować regał, by wyglądał dokładnie tak, jak go sobie wymarzyła.

Porządek w domowej biblioteczce

By utrzymać porządek na regale z książkami, warto zastosować jakiś system. Literatura może być uporządkowana tematycznie, kolorystycznie lub od największego wydania do najmniejszego.

A co, jeśli na coś nie ma miejsca? - To trzeba je sobie zrobić - powiedziała Ula. Do zorganizowania przestrzeni dla pamiątek z wycieczek Moniki, ekspertka wykorzystała półki naścienne, które po prostu stanęły na regale. Dzięki temu figurki nie musiały stać jedna obok drugiej, a zostały pięknie wyeksponowane.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: screen/DDTVN

Pozostałe wiadomości