Porady

Ten trik z TikToka ułatwi ci zdjęcie skórki z ziemniaków. Koniec z nożem i obieraczką

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Onet.pl
Ziemniaki

Obieranie ziemniaków to bardzo czasochłonna czynność. Czy jednak musi taka być? Nie, jeśli użyjesz specjalnej techniki. Na TikToku popularność zdobywa patent, który pozwoli ci pozbyć się skórki już w kilka sekund. W jaki sposób? Sprawdź.

Jak pozbyć się skórki z ziemniaka?

Wiele osób uwielbia dania z ziemniaków, ale ich przygotowanie często przyprawia o zawrót głowy. Obieranie trwa długo, brudzi ręce i grozi drobnym skaleczeniem. Całe szczęście z pomocą przychodzi TikTok, czyli aplikacja, na której znajdziemy wiele cennych porad i trików o różnorodnej tematyce, w tym dotyczących gotowania.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

To właśnie tam odkryto patent na obieranie ziemniaków bez użycia obieraczki czy noża. Autorką nagrania jest Nicole Jaques, która pokazała użytkownikom, jak ściągnąć skórkę z warzywa w dosłownie kilkanaście sekund. Metoda oszczędza czas, nerwy i przyda się też świeżym powietrzu np. na ognisku.

Obieranie ziemniaków - trik z TikToka

Jak wykonać trik Nicole? Najpierw dokładnie myjemy ziemniaki. Następnie wlewany do garnka wodę i solimy. Przed umieszczeniem ich na ogniu, każde warzywo nacinamy wokół jego osi. Po ugotowaniu wystarczy je odcedzić i poczekać aż ostygnie. Później łapiemy ziemniaka za dwa końce i delikatnie ciągniemy za skórkę.

Trik z ziemniakiem Źródło: TikTok

Powinna ona zejść bez większego problemu. W ten sposób udaje nam się zachować całego ziemniaka, co nie jest możliwe, gdy używamy do tego metody np. noża czy obieraczki. - To najbardziej oszczędzający czas trik, jaki znalazłam. Musiałam się tym z wami podzielić - podsumowała TikTokerka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Image Source/TikTok/Itsnicolejaques

Pozostałe wiadomości