Porady

Co robić w ferie w domu z dzieckiem?

Porady

Ferie w domu nie muszą być nudne. Co robić w ferie w domu z dzieckiem? Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz przybywa z propozycjami.

Jak spędzać czas z dzieckiem w domu?

Przede wszystkim przytulanki, pacynki, zabawki jeśli dzieci i my dorośli uwielbiamy się z dziećmi w ten sposób bawić. Jeśli mamy w sobie to dziecko.

Książka do zabawy jest kreatywnym sposobem na nudę. Samodzielne skonstruowanie zabawek i zabawa z przestrzenią jest niecodzienną formą spędzania czasu.

Deska do balansowania, która zwiększa motorykę u dziecka i daje możliwość ćwiczenia równowagi.

Przebrania dla dzieci są dobrym sposobem na ćwiczenie wyobraźni i kreatywności.

Zabawkowy robot kuchenny dla dzieci sprawia, że nasze pociechy zaczynają pomagać rodzicom w kuchni. Wspólne gotowanie jest bardzo dobrym pomysłem na wspólny czas.

Jakie gry planszowe są najlepsze dla dzieci?

Gry planszowe przeżywają wielki, wielki powrót, można się spotykać ze znajomymi i zapraszać dzieci w ferie na nocowanki i nie na nocowanki.

Gry planszowe nie są jedynie rozrywką dla dzieci ale również dla osób dorosłych.

Kalambury są najbardziej popularną grą dla małych i dużych dzieci. Standardowo zabawę podliczamy punktami z których przy grze razem z dziećmi możemy zrezygnować.

Najlepszą grą na rozwój wyobraźni jest gra karciana, która polega na dopasowaniu kart do hasła.

Czym są gry w wersji King Size?

Możliwość grania w warcaby, które są w dużym rozmiarze to kolejna możliwość na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Budowanie mostów i zamków jest również dobrą zabawą dla kotów. Każdy marzył kiedyś o grze w bierki w wersji maxi jak i o ścieralnych matach do kolorowania.

Uniwersalnym sposobem na spędzanie czasu jest wspólne czytanie książek.

Książka zawsze się przyda, każdemu!

Zobacz też: Jakie zabawki są najlepsze dla dziecka?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości