Prezenty na Dzień Kobiet last minute. Co dać ukochanej, by była zadowolona?

Porady

Aktualizacja:
Betsie Van der Meer/Getty Images

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Już od ponad 100 lat 8 marca na całym świecie obchodzone jest święto przedstawicielek płci pięknej. Jeżeli nie masz pomysłu na to, co z tej okazji wręczyć ukochanej, bądź też mamie czy babci, sprawdź nasze propozycje. Te pomysły na pewno je zachwycą!

Pomysły na prezent z okazji Dnia Kobiet 2021

Prezent z okazji Dnia Kobiet powinien zależeć od tego, kto i kogo obdarowuje. Inny podarek bowiem będzie pasował dla żony, mamy, partnerki, siostry czy babci. Jeżeli ktoś jest nam szczególnie bliski, warto by niespodzianka była dopasowana indywidualnie. Jeżeli jednak brak nam pomysłu, warto pokierować się klasycznymi propozycjami i w poniedziałkowe popołudnie w drodze z pracy wstąpić do jednego ze sklepów.

Biżuteria

To podstawowa koncepcja na prezent, która zawsze się sprawdzi. Kolczyki, bransoletki, pierścionki, łańcuszki... Wybór jest nieograniczony. Warto zwrócić uwagę na to, co dana pani nosi i kupić jej projekt w podobnym stylu. Przede wszystkim jednak należy wziąć pod uwagę, czy kobieta woli biżuterię złotą czy srebrną.

Zmysłowa bielizna

To idealny pomysł dla żony, bądź partnerki. Kobiecy, zmysłowy i elegancki prezent powinien być wykonany z koronki - najlepiej czarnej, ponieważ ten kolor jest najbardziej funkcjonalny. Świetnym dodatkiem do tego podarunku będą czekoladki, bądź butelka prosecco.

Perfumy

Warto wiedzieć, jakie są ulubione perfumy naszej wybranki, mamy czy babci, ten prezent bowiem zadowoli niemalże każdą panią, niezależnie od wieku. Poza tym należy pamiętać, że zasady savoir-vivre mówią o tym, że zakupy kosmetyków na prezent muszą być ostrożne i dopuszczalne wtedy, kiedy dobrze znamy obdarowywaną osobę.

Romantyczna kąpiel

Każda kobieta po długim dniu w pracy marzy o relaksie. Może jej to zapewnić relaksacyjna kąpiel. Gdy wejdzie do łazienki i zobaczy wannę pełną piany z płatkami kwiatów, świeczek i kieliszkiem wina, na pewno będzie zadowolona.

Przygotowana kolacja

Jeżeli partnerka ma zamiar wrócić późno do domu, można ją zaskoczyć kolacją. To gest, który na pewno doceni. Nie musi być to bardzo wyszukane danie - może być nawet najprostsze, ale jeżeli będzie włożone w nie serce, na pewno się sprawdzi. Gdy na stole zagoszczą równocześnie świece i kwiaty, na jej twarzy bez wątpienia zagości uśmiech.

Kwiaty

Kwiaty to najprostszy pomysł na prezent i bez wątpienia zajmujący najmniej czasu. Żeby jednak bukiet był bardziej szczególny, warto dołączyć do niego liścik. Można w nim zawrzeć wyznanie, komplement, bądź po prostu podziękowanie za to, że obdarowana jest w naszym życiu.

Wspólne zdjęcie

Jeżeli mamy w pobliżu punkt, w którym możemy liczyć na szybkie wywołanie i wydrukowanie zdjęcia, będzie to świetny pomysł. Wybierzmy fotografię ze wspólnego wyjazdu czy imprezy - ważne, by ujęcie wywoływało dobre wspomnienia. Można na odwrocie dołączyć dedykację, bądź wyznanie, jak się wtedy czuliśmy. Należy zakupić również ramkę, które są zazwyczaj dostępne w punktach fotograficznych.

Jak wręczać i przyjmować kwiaty, aby zachowały swoje znaczenie? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba