Prezent na 50. urodziny – jak sprawić, aby był naprawdę wyjątkowy?

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
opal3y3s/Getty ImagesZapakowany prezent

Prezent na 50. powinien być tak wyjątkowy, jak sama rocznica. Żyjemy w coraz większym pędzie, coraz bardziej pochłonięci pracą i obowiązkami. Na świętowanie nam go najczęściej brakuje. Dlatego jeśli już mamy okazję kupować prezent na 50. urodziny dla mężczyzny lub kobiety albo prezent na 50-lecie ślubu, zadbajmy nie tyle o jego cenę, co o wartość emocjonalną dla obdarowywanego.

Prezent na 50. urodziny mamy powinien być niezwykły i oryginalny. Podobnie z podarunkiem na rocznicę ślubu. Każde 50-lecie zasługuje na niecodzienną oprawę. Warto jednak zastanowić się, jaka powinna ona być. Przy takich rocznicach szczególnie wartość materialna prezentu spada na drugie miejsce. Przede wszystkim liczą się emocje, jakie takim podarunkiem można wywołać. 

Elegancki prezent na 50. urodziny

Prezenty na 50. rocznicę ślubu z reguły są podarunkami bardzo neutralnymi. Większość gości takich imprez, biorąc pod uwagę wiek jubilatów, stawia na komplety porcelany, eleganckie kryształy, wazony, a także pięknie wykonane albumy ze zdjęciami pary.

Prezent na 50. urodziny dla mamy lub taty też może uwodzić swoim dyskretnym pięknem. W przypadku kobiet zdecydowanie sprawdzi się elegancka biżuteria (np. perły), zegarek czy ekskluzywna torebka. To szczególnie dobry wybór dla kobiet cały czas aktywnych zawodowo, które dużą wagę przywiązują do swojego profesjonalnego wyglądu i jednocześnie lubią kobiecie dodatki. Prezent na 50. urodziny taty? Skórzana aktówka, papierośnica, ekskluzywne perfumy. Elegancki prezent na 50. urodziny dla mężczyzny to również zegarek, niebanalny krawat albo sygnowana kolekcja whisky.

Co kupić na 50. urodziny?

Prezent dla mamy na 50. urodziny wcale nie musi być jednak elegancki i poważny. Nie musi to być droga biżuteria ani perfumy. Niektóre mamy zdecydowanie bardziej ucieszą się z miękkiego wełnianego swetra (oczywiście odpowiedniej jakości) albo zestawu ekologicznych kosmetyków. Jeszcze inne będą wolały zestaw świec zapachowych i kadzidełek, a dla jeszcze innym na 50. urodziny lepiej kupić zestaw sadzonek do ogródka.

Często zastanawiamy się, jaki prezent na 50. urodziny wybrać, i wpadamy w pułapkę powagi i doniosłości jubileuszu. Z jednej strony to dobrze dobrze, ale z drugiej – zawsze na pierwszym miejscu powinien być jubilat i jego charakter, marzenia, potrzeby. Prezent na 50. urodziny dla koleżanki będzie udany, jeśli będzie do niej pasował. Może zamiast drogiego wisiorka wolałaby jednodniowy wypad z Tobą za miasto?

Prezenty na 50. rocznicę ślubu

Prezent na 50 lat małżeństwa powinien łapać za serce. Może niekoniecznie musi być drogi czy elegancki, a raczej klimatyczny. Może nie materialny, a emocjonujący. Zwiedzanie klimatycznej winnicy połączone z degustacją wina albo wyjazd do miejscowości, w której para spędziła swój miesiąc miodowy. Dobry prezent na 50-lecie to także album, ale nie zwykły z wybraną kolekcją zdjęć, a taki, w którym obdarowujący stworzyli własną historię pary, pokazali ją swoimi oczami.

Jaki prezent na 50. urodziny dla najbliższych?

Prezent na 50. urodziny dla niej – wyszukiwarka internetowa pokaże miliony propozycji, w dużej mierze do siebie podobnych i różniących się wyłącznie producentem i ceną. Na tak wyjątkową okazję może warto porzucić nasz instynkt łatwych wyborów i postawić na coś niezwykłego? Być może nasza jubilatka od dłuższego czasu jest zabiegana i weekend w spa doceniłabym dużo bardziej niż jakąkolwiek biżuterię. A może zakochałaby się w magicznym locie balonem?

Oryginalny prezent na 50. urodziny dla taty? Zabierz go na wyjątkową przejażdżkę ukochanym modelem samochodu. Zawsze fascynowały go samoloty? Postaw na kurs lotniczy albo lot helikopterem nad miastem. Perfekcyjny prezent na 50. urodziny dla faceta? Off-road. Znasz mężczyznę, który odmówiłyby sobie takiej przyjemności? Co powiesz na piwny kurs degustacyjny, a raczej co powiedziałby Twój tata?

Śmieszny prezent na 50. urodziny to wizyta w escape roomie. To przy okazji doskonały sposób na to, aby spędzić trochę czasu ze sobą. Dobrym pomysłem dla ceniących wysoką kulturę są natomiast wieczory w filharmonii lub operze zakończone wykwintną kolacją.

Prezent na 50-tkę - zrób sam!

Śmieszny prezent na 50. urodziny to np. własnoręcznie zrobiona przez dzieci koszulka, malowany przez nich kubek albo – dla bardziej zaawansowanych w sztuce DIY – mapa miejsc, które odwiedził jubilat wykonana w technice string art.

Prezent na 50. urodziny dla kobiety – wyobrażasz sobie minę matki, dla której córka zrobiła samodzielnie koc z wełny czesankowej? Wbrew pozorom taki prezent na 50. urodziny kobiecie może sprawić dużo większą przyjemność niż cokolwiek innego. Zresztą z mężczyznami jest podobnie. Syn wykonujący własnoręcznie ściankę na narzędzia? Nie ma nic lepszego dla męsko-męskiej przyjaźni. 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zrobić organizer do szuflady?

Organizer do szuflady za kilkanaście złotych
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: opal3y3s/Getty Images