Porady

Co kupić bratu na 18. urodziny?

Porady

Aktualizacja:
Brand XRubberBall Productions/ Getty Images

Jeśli nie wiesz, co kupić bratu na 18. urodziny, nie martw się. Wystarczy chwila namysłu nad tym, co was łączy albo krótki spacer po sklepie z zabawnymi rzeczami, żeby wybrać coś odpowiedniego. Możesz podejść do tego na kilka sposobów - na poważnie i na wesoło. Zdecydowałeś już jak? Do dzieła!

18. urodziny to święto inne od pozostałych urodzin. Wymaga specjalnej oprawy i wymyślnych prezentów, a Ty nie jesteś ani matką, ani ojcem, ani dziewczyną swojego brata, i z jednej strony masz łatwiej, bo możesz puścić wodze wyobraźni i kupić prezenty głupiutkie i zabawne, a z drugiej strony, na pewno nie masz ochoty na kupowanie własnemu bratu prezentów z podtekstem erotycznym, które od dawna na 18. urodziny są tak popularne. My na szczęście wiemy, jak wybrnąć z tej sytuacji, więc jeśli nie masz pomysłu, chętnie Ci pomożemy.

Pomysły na prezent dla brata na 18. urodziny - na poważnie

Prezent dla brata na 18. urodziny dobieraj według tego, jak układają się wasze wzajemne relacje i jaka jest wasza historia. Jeżeli jesteście w podobnym wieku i wszystkie doświadczenia dzieliliście ze sobą, to warto wziąć pod uwagę coś, co przypomni bratu, że mimo wkroczenia w pewien wiek, dalej jesteście kochającym się rodzeństwem. Możesz podarować mu album ze wspólnymi zdjęciami czy też zainwestować w bilety do kina , żebyście mogli spędzić trochę czasu razem i powspominać dzieciństwo.

Świetnym pomysłem będzie także zorganizowanie dla niego, i być może również dla kolegów, nocy filmowej uwzględniającej seanse np. ulubionej mangi z dzieciństwa . Oglądaliście razem jako dzieciaki Dragon Balla na RTL7? Świetnie! Zorganizuj seans sezonu z Komórczakiem albo Freezerem, przygotuj przekąski i zadbaj o wygodne siedziska dla brata kolegów i dla siebie. Nie jest to propozycja wyłącznie dla chłopaków, dziewczyny też dobrze się bawią na takich seansach.

Dobrym i niezbyt drogim pomysłem jest również stworzenie listy waszych ulubionych przebojów , które kojarzą wam się ze wspólnym dzieciństwem i dorastaniem. Każdy ma taką składankę, która przypomina wspólne wakacje i psikusy za plecami rodziców. Warto w coś takiego zainwestować. Często dobrze przygotowane składanki można już znaleźć w sklepach, jeśli jednak zależy Ci na czymś specjalnym, zrób to sam.

Pomysły na prezent dla brata na 18. urodziny - na alkoholowo

Jeżeli powyższe pomysły Ci nie odpowiadają, przychodzimy z pomocą w innym stylu i proponujemy prezenty odrobinę innego rodzaju. Te przywołają na twarz brata rozbawienie i jednocześnie sprawią, że będzie się doskonale bawił.

Przede wszystkim proponujemy kupić zestaw do gry w kółko i krzyżyk dla dorosłych . Zamiast krzyżyków i kółek stosuje się kieliszki z odpowiednimi oznaczeniami. A kto pije? Tu wybór należy do grających. Na pewno zabawa jest przednia i rozkręca każdą osiemnastkę. Kolejnym pomysłem w tym stylu jest zakupienie bratu kieliszków w kształcie probówek . Z jednej strony jest to prezent jak najbardziej standardowy, ale mimo wszystko o oryginalnym wyglądzie. Możesz również pomyśleć o zainwestowaniu w spersonalizowany kufel na piwo albo szklankę do whisky . Tę ostatnią często można kupić razem z karafką na alkohol , która również może zostać opatrzona odpowiednim i wybranym przez Ciebie lub wcześniej zaproponowanym przez producenta napisem.

Pomysł na prezent dla brata na 18. urodziny - na wesoło

Jeśli nie odpowiada Ci ani sentymentalizm punktu pierwszego, ani użyteczność prezentów zaproponowanych w punkcie drugim, stawiamy przed Tobą ostatnią propozycję, jaką jest zestawienie prezentów, które mają na celu przede wszystkim rozbawić i same w sobie stanowić swego rodzaju prywatny lub ogólny żart.

Na pierwszym miejscu w przypadku zabawnych prezentów na 18. urodziny dla brata zawsze stawia się różnego rodzaju fejkowe nagrody . Możesz zainwestować np. w statuetkę Oscara z zabawnym napisem w stylu: "za najlepszą rolę drugoplanową w naszej rodzinie" lub też: "za najlepszą rolę supportującą w moim życiu". Ciekawym pomysłem jest również zainwestowanie w specjalnie stworzoną z okazji urodzin brata pierwszą stronę gazety, która ogłasza całemu światu nowinę na temat tego ważnego święta. Taki zabawny gadżet zwykle oprawia się pleksiglasem i wiesza na ścianie w formie żartu.

Zastanów się również, czy nie sprawiłoby radości bratu kupienie koszulki albo kubka z zabawnym nadrukiem , np. jego własnym zdjęciem w jakiejś niezbyt kompromitującej, ale zabawnej sytuacji z waszego wspólnego dzieciństwa. Możesz również pomyśleć o rzeczach, które kojarzą się z niemowlętami. Prezenty, takie jak smoczki czy śliniaczki również dosyć często są wręczane na 18. urodziny w formie żartu z solenizanta.

Ostatki, czyli zestaw prezentowy na 18. urodziny

I ostatnia propozycja - zestaw drobiazgów, które łatwo będzie skompletować, czyli "zestaw prezentowy na 18. urodziny" . Proponujemy tu między innymi balony dla dzieci, czapeczki urodzinowe w kształcie stożka, gwizdki rozwijane urodzinowe, małe buteleczki wódki i drinków, śliniaczki, smoczki i pampersy. Rzeczy te, mimo że całkowicie nieprzydatne, są dosyć częstymi prezentami przyjmowanymi pozytywnie przez solenizantów. Jeżeli kupujesz prezent dla własnego brata, możesz spokojnie pozwolić sobie na szczyptę kpiny.

Zobacz film: Patenty gwiazd na nietrafione prezenty.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Brand X

Pozostałe wiadomości