Porady

Prezent dla 80-latki – co kupić babci albo cioci? Prezent dla 80-latka

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
Jamie Grill/Getty Images Prezent dla 80-latki

Prezent dla 80-latki powinniśmy dobierać z wielką rozwagą. Przede wszystkim liczy się poważna rocznica urodzin i należy ten wyjątkowy dzień prawdziwie celebrować. Natomiast wiek jubilatki lub jubilata nie powinien nam przysłaniać jej/jego charakteru.

Prezent dla 80-latka często wywołuje u gości konsternację. Co bowiem podarować jako prezent na 80. urodziny babci, aby była z niego naprawdę zadowolona? Koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę typ osoby, której chcemy coś sprezentować. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia stanu zdrowia i kondycji obdarowywanej osoby, a w tym wieku to temat bardzo newralgiczny.

Niespodzianka na 80. urodziny

Prezent dla babci na 80. urodziny przede wszystkim powinien być przemyślany. Z pewnością najlepszym, co można podarować osobie w starszym wieku, jest spotkanie z całą rodziną. Szczególnie, że w wielu przypadkach dzieci, wnuki, prawnuki, dalsza i bliższa rodzina jest rozrzucona po całej Polsce lub nawet świecie. Przygotowanie przyjęcia niespodzianki, na którym pojawią się najważniejsi dla jubilata lub jubilatki goście, z pewnością „chwyci za serce”. Czasami, zastanawiając się, jaki prezent na 80. urodziny kupić mamie lub tacie, zapominamy o tym, że w tym wieku szczególnie ważne jest poczucie bliskości, wspólnoty bycia razem. Również doskonały prezent na 80. urodziny cioci, która dalej jest aktywna towarzysko, stanowi typowo kobiece spotkanie w towarzystwie najbliższych jej kobiet, wspólny wyjazd za miasto czy rodzinna kolacja na wsi.

Co na prezent dla 80-latki?

Bukiet na 80. urodziny to prezent klasyk. Na każdym zrobi wrażenie 80 róż, a na kobiecie w szczególności. Kwiaty to oznaka szacunku i miłości, a przy tym w takiej ilości pachną one po prostu obłędnie. Warto jednak dobrze przemyśleć, jakie kwiaty wybrać na 80. urodziny. Nie zawsze muszą to być róże. Jeśli jubilatka ma ulubiony gatunek kwiatów, to warto jej sprezentować taki właśnie bukiet. Z pewnością doceni nie tylko sam gest, ale i pamięć o jej ukochanych kwiatach.

80. urodziny babci to także doskonały moment, aby zaprezentowały się przed nią wnuki. Nieważne, czy mają 5, 10 czy 20 lat. Samodzielnie ułożone i wyrecytowane wierszyki na 80. urodziny ukochanej babci z pewnością zrobią wrażenie. W przypadku nieco starszych dzieci można się postarać, aby były one dowcipne, z przekąsem. Taka prezentacja złagodzi nieco powagę imprezy, dodając jej luzu i naturalnego ciepła. Podobnie przemówienie na 80. urodziny mamy nie musi być całkowicie poważne i na serio. Żarty i wspomnienia z przeszłości mają w końcu swój nieodparty urok.

Co kupić babci na 80. urodziny?

Prezent na 80. urodziny dla babci to wyzwanie, któremu jednak można sprostać. Kobieta, która zawsze kochała biżuterię z pewnością ucieszy się z pereł. Fance roślinności sprezentować można oryginalny kwiat lub drzewko do domowej pielęgnacji. Dla artystycznej duszy strzałem w dziesiątkę może okazać się zestaw do string art lub decoupage.

Co na prezent dla 80-latka?

Prezent na 80-te urodziny dla mężczyzny powinien odzwierciedlać jego charakter. Skórzana galanteria czy krawat to zawsze dobre pomysły. Prezent na 80-lecie może być także spersonalizowany. Grawerowana szklanka/karafka do whisky, koszulka od wnuków, puszka z napisem. Bardziej bezpieczny prezent to zestaw ekskluzywnej kolekcji kaw lub herbat. Ziołowa nalewka czy zestaw miodów pitnych także powinien wzbudzić radość.

Prezent na 80. urodziny mamy, taty albo dziadków – spróbuj sztuki DIY

Prezent dla 80-letniej babci powinien być wyrazem uczucia. A nic tak nie oddaje uczuć, jak samodzielnie wykonany podarunek. Tutaj nie chodzi przecież o wartość materialną, a emocjonalną. Własnoręcznie wykonana świeca, zestaw mydeł do pielęgnacji o ulubionych przez jubilatkę zapachach. Zarówno mama i tata, jak i dziadkowie z pewnością ucieszą się z samodzielnie uszytej narzuty. Wykorzystać do tego można symboliczne, stare ubrania. Zamiast kupować prezent na 80. urodziny dla mamy, spróbuj stworzyć własny obraz z wykorzystaniem string art.

Jaki prezent dla 80-latki? Zrób peeling cukrowy z dodatkiem świeżych płatków róży lub kwiatu lawendy. Nie brzmi kusząco? Własnoręcznie zrobiony zestaw konfitur też dobrze sprawdzi się jako prezent dla 80-latki na urodziny.

Nieśmiertelny prezent dla 80-lecie to także rodzinny album. Warto jednak pokusić się, aby nie był to tylko estetyczny przedmiot ze zdjęciami. Można do zdjęć dopisać własną wersję historii jubilata/jubilatki bądź pary. Osoby z talentem pisarskim z pewnością są w stanie stworzyć uroczą, zabawną historię, która może ująć wszystkich za serce. A to przecież przede wszystkim o to chodzi.

Zobacz wideo: Mistrzowie seniorskiego hip-hopu

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości