Porady

Jak udekorować świąteczne upominki dla najbliższych? Najbardziej oryginalnym opakowaniem jest furoshiki

Porady

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kalendarz adwentowy – pakujemy prezenty

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ustalanie wigilijnego menu czy dekorowanie choinki to tylko część wyzwań, jakie niesie za sobą ten szczególny czas. Równie istotne są upominki dla bliskich, które już niebawem trafią pod świąteczne drzewka w wielu polskich domach. Własnoręcznie zapakowane prezenty z pewnością sprawią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym Kinga Kołodziejak-Gul.

Własnoręczne pakowanie świątecznych prezentów

Uroczyste spotkania przy wigilijnym stole każdego roku dają nam szansę na to, by uszczęśliwić najbliższych upominkami. Wybór odpowiedniego prezentu to jednak nie wszystko, równie ważna jest jego oprawa. Samodzielnie udekorowany pakunek będzie pięknie prezentować się pod choinką i z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby.

- Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby pięknie zapakować prezent - oceniła Kinga Kołodziejak-Gul.

Zdaniem blogerki, jedną z najciekawszych form owijania podarunków jest furoshiki. Propozycja ta z pewnością przypadnie do gustu osobom, które w życiu codziennym cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Pomysł ten polega na wykorzystaniu materiałów, po które obdarowywana osoba będzie mogła sięgnąć ponownie.

- Może to być kawałek lnu. Ważne, żeby to był kwadrat. Po prostu zawijamy rogi i tworzymy kokardę - poradziła ekspertka, jednocześnie podkreślając, że nietuzinkowa metoda pozwala gustownie zapakować nawet niewymiarowe prezenty, które zwykle przysparzają nam najwięcej kłopotu.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak zapakować świąteczne prezenty?

Pakowanie prezentów pod choinkę to sprawdzony sposób na uszczęśliwienie najbliższych, ale i idealna okazja do tego, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Pomysłów na udekorowanie upominków jest wiele. Niektóre z nich mogą wydawać się nie lada wyzwaniem, jednak z pomocą odpowiednich akcesoriów możemy się z tym uporać w zaledwie kilka minut. Co więcej, własnoręczne stworzenie spersonalizowanego opakowania nawiązującego do upodobań obdarowywanej osoby może stanowić cenny dodatek do wybranego prezentu.

Oryginalne zapakowanie książki wymaga użycia ozdobnego papieru, który docinamy zgodnie z rozmiarem podarunku. Tradycyjną taśmę klejącą można w tym wypadku zastąpić żelowymi kulkami, które pozwalają precyzyjnie przymocować arkusz do oprawy książki. Kolejny krok to uformowanie ozdobnych zakładek.

Kinga Kołodziejak-Gul podkreśliła, że każdy świąteczny upominek warto wzbogacić wybranym dodatkiem, na przykład suszonymi kwiatami lub samodzielnie przygotowanym bilecikiem.

- Przepiękną kaligrafią można napisać imię osoby, której chcemy podarować ten prezent. Możemy też napisać jakąś dedykację, życzenia świąteczne - zauważyła blogerka.

Własnoręczne owijanie prezentów ozdobnym papierem czy tkaniną wymaga cierpliwości i precyzji, jednak efekt końcowy z całą pewnością wynagrodzi nam ten wysiłek.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości