Przed nami Niedziela Palmowa. Jak krok po kroku zrobić palmę?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Zrób z nami palmę wielkanocną
Zrób z nami palmę wielkanocną Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zbliża się Niedziela Palmowa, która otwiera Wielki Tydzień. Choć większość z nas kupuje palmę, to można ją również zrobić samodzielnie. Co będzie do tego potrzebne? Jakie kwiaty sprawdzą się najlepiej? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Małgorzata Galińska.

Niedziela Palmowa. Jak zrobić palmę?

Na pierwszy rzut oka zrobienie palmy wydaje się dość skomplikowane. Tymczasem nie jest to prawda i możemy wykonać ją samodzielnie.

- Zawszę mówię, że do przygotowania plamy można wykorzystać to, co się już ma albo to, co jest pod ręką. Jeżeli mamy w ogrodzie albo gdzieś w pobliżu rosnący bukszpan albo jesteśmy w stanie go pozyskać, [...] fajnie się w taki bukszpan zaopatrzyć, bo on bardzo dobrze sprawdza się w palmach, nie wysycha, długo zachowuje świeżość, jest takim fajnym wiosennym dodatkiem - powiedziała w Dzień Dobry TVN Małgorzata Galińska, która prowadzi na Instagramie konto "kwiaciarenka".

Wielkanoc

Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Do zrobienia palmy przyda się również drucik florystyczny. Jeśli go nie mamy, to możemy sięgnąć po nitkę.

- Moja przygoda florystyczna zaczęła się właśnie od palmy, którą przygotowałam w podstawówce. Moja mama dalej tę palmę ma. Nie miałam drucika, pamiętam, że używałam nitki - wspominała florystka.

Niedziela Palmowa. Po które kwiaty warto sięgnąć?

- Forsycja sprawdziłaby się o tyle, gdybyśmy zostawiły na tyle długie jej gałęzie, żeby móc palmę jeszcze wsadzić do wody. Wtedy możemy wykorzystać forsycję - tłumaczyła ekspertka.

Jej zdaniem przy komponowaniu palmy warto wykorzystywać elementy, które nie są dla niej charakterystyczne, oczywiste. - To, że bukszpan, że bazie, że forsycja, wszyscy to wiedzą. Teraz dużym trendem we florystyce są kolorowe suszki - wskazała nasza gościni.

Co jeszcze warto wykorzystać do zrobienia palmy? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości