Porady

Kalendarz adwentowy dla dzieci. Jak zrobić go samemu?

Porady

Adwent to okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada 2020 roku i trwa cztery tygodnie. Ten czas umili dzieciom na pewno kalendarz adwentowy. W naszym studiu pokazaliśmy, jak przygotować go własnoręcznie.

Monika Krawiec przygotowała kilka propozycji kalendarza adwentowego. Można je zrobić razem z dziećmi, więc będzie to dodatkowa frajda dla naszych pociech.

– Kalendarze adwentowe stwarzają w domu świąteczny nastrój i przygotowują całą naszą rodzinę do tego magicznego czasu – podkreśliła ekspertka.

Przyznała, że do ich stworzenia potrzebne są bardzo proste rzeczy, takie jak: papierowe rolki, filtry do kawy, ozdobne papiery z motywem świątecznym, kolorowe bibułki.

Własnoręczny kalendarz adwentowy - jak zrobić?

– Najprostszy jest do wykonania ten z rolek po papierze toaletowym – wyjawiła Monika Krawiec. Wystarczy zapakować rolkę w papier świąteczny. Następnie włożyć do środka, np. pierniczki i brzegi związać tasiemką. W ten sposób powstaje "cukierek". "Cukierków" powinno być 24. Na każdy z nich należy nakleić cyfrę. Na koniec możemy przymocować je do wieszaka lub przykleić do filcu i zamontować na drzwi. Przy okazji powstanie piękna ozdoba świąteczna.

Kalendarz z filtrów do kawy

Ekspertka przyznała, że do wykonania kalendarza najlepiej sprawdzą się ekologiczne filtry w kolorze szarym. Na początku należy wyciąć z kartonu oczy i noski, a następnie przykleić je do filtrów. Zamontować rogi, które mogą być wykonane z tasiemek, drucików czy brystolu. I tak powstają reniferki, które można przyczepić chociażby do patyka znalezionego podczas spaceru.

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Monika Krawiec podkreśliła, że wcale nie muszą być to słodkości. Zaproponowała ciekawe i nietypowe rozwiązanie.

- Pod każdym numerkiem mogą ukrywać się propozycje wykonania czynności typu: "Napisz list do świętego Mikołaja", "Naucz się kolędy", "Przeczytaj świąteczną bajkę" – oznajmiła.

Kalendarze adwentowe są nie tylko dedykowane dzieciom. Co roku producenci prześcigają się w pomysłach - począwszy od kosmetyków, a kończąc na drobnej biżuterii. Monika Krawiec zaproponowała natomiast kalendarz adwentowy z miłymi słowami w środku.

Zobacz w naszym materiale wideo, jak prezentują się kalendarze adwentowe.

Zobacz też:

Tomasz Gazda przełamał strach przed wodą. Dziś nurkuje z rekinami i krokodylami

19-letni bokser wywalczył życie. "Warto było nie zmarnować tego, że dostałem szansę"

Jakie mięso jest dla nas najlepsze? Katarzyna Bosacka o nowym odcinku programu "MądrzeJEMY"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości