Porady

Jak zorganizować schowek gospodarczy? Z tymi radami to bardzo proste

Porady

Agnieszka Witkowska zajmuje się porządkowaniem i odgracaniem mieszkań. W kolejnym odcinku cyklu "Sama to ogarnę" zabrała się za zorganizowanie schowka gospodarczego.

Jak przygotować organizer do szafy?

Zorganizowanie schowka gospodarczego Agnieszka Witkowska zaczęła od skompletowania niezbędnych elementów do organizera takich, jak:

  • płyta sklejka o wymiarach szafy;
  • prowadnica kulkowa do szuflady;
  • wieszak;
  • półka;
  • klamry.

Kolejnym krokiem było ich złożenie. Na początku Agnieszka zaznaczyła na płycie miejsca do nawiercenia, a następnie użyła wiertarki, którą przymocowała wieszak, półkę i prowadnicę.

Teraz na klamerki przyczepiamy taśmę dwustronną, najlepiej taką mocniejszą, docinamy i przyklejamy do naszego organizera

- powiedziała Agnieszka.

Woreczki na drobiazgi - jak zrobić

Do przechowywania szczotek do odkurzacza ekspertka od porządkowania zamierzała użyć woreczków, które zawiesiła na niżej umocowanym wieszaku. Zrobiła je ze starych poszewek na poduszki.

Przecinamy [materiał - przyp. red.], wywijamy nasz worek na lewą stronę. Tutaj zrobimy miejsce na sznurek. Musimy to teraz zszyć. Teraz przewlekamy nasz sznurek przez ten korytarzyk, który dla niego zrobiliśmy. Teraz worek [wywijamy - przyp. red.] na prawą stronę

- pokazała Agnieszka.

Zamontowanie płyty

Ostatnim etapem było zamontowanie organizera. Najpierw ekspertka od porządkowania nawierciła płytę, a następnie przykręciła ją do szafy. I gotowe!

>>> Zobacz także:

Organizacja ubrań. Jak skutecznie zrobić porządek w szafie i go utrzymać?

"Sama to ogarniesz". Jak nadać drugie życie starym naczyniom?

"Sama to ogarniesz". Domowy organizer - jak zrobić go ze starych rzeczy?

Autor: Iza Dorf

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości