Porady

Romantyczny wieczór we dwoje w domu – jak go zorganizować i co przygotować na kolację? Pomysły

Porady

Aktualizacja:
Digital VisionJohn Slater/Getty Images

Romantyczna kolacja we dwoje to świetny pomysł nie tylko na urodzinowy czy imieninowy prezent, ale także dobry sposób na zrobienie niespodzianki bez okazji. Można zaplanować ją w wykwintnej restauracji, ale też przygotować samodzielnie w domu. Poznaj najciekawsze pomysły na jej zorganizowanie.

Romantyczny wieczór we dwoje wcale nie musi być czasochłonny w przygotowaniu i drogi. Wystarczy odpowiednio wcześniej zabrać się za jego organizację. Dzięki temu nawet niewielkim kosztem można zaplanować atrakcje, które bliska osoba zapamięta na długo. Możliwości zorganizowania romantycznej kolacji we dwoje z dodatkowymi niespodziankami (np. w postaci projekcji ciekawego filmu czy spaceru) jest cała masa. Poznaj te najciekawsze, sprawdzone pomysły, dzięki którym zaskoczysz ukochaną osobę.

Romantyczny wieczór we dwoje – o czym trzeba pamiętać? Cenne wskazówki

Romantyczna kolacja dla dwojga powinna być zaplanowana odpowiednio wcześniej. Nie chodzi o same przygotowania, ale o wybór miejsca i daty. Nie trzeba organizować wspólnego wieczoru z jakiejś konkretnej okazji, warto jednak wcześniej uzgodnić z drugą połówką, czy dany dzień i godzina będą dla niej odpowiednie. Warto pamiętać, że zawsze można to zrobić na tyle sprytnie, że partner nawet się nie zorientuje, że chce się mu zrobić niespodziankę. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu randki?

  • Warto, żeby w terminie, na który zaplanowany jest romantyczny wieczór we dwoje, żaden z partnerów nie miał innych obowiązków, dodatkowych zajęć czy spotkań.
  • Najczęściej romantyczny wieczór we dwoje organizowany jest w piątek lub sobotę. Warto wybierać takie dni tygodnia, kiedy będzie wolne i żaden z partnerów nie będzie musiał następnego dnia szybko wstawać do pracy.
  • Jeśli w związku są dzieci, można uzgodnić wcześniej, czy dziadkowie będą mogli zabrać je do siebie na noc. Jeśli oni także mają już plany, warto rozważyć zatrudnienie opiekunki. Dzięki temu będzie można całkowicie się odprężyć i spędzić czas tylko we dwoje.

Gdzie spędzić romantyczny wieczór we dwoje? Ciekawe pomysły

Romantyczny wieczór dla dwojga można zorganizować zarówno poza domem, jak i w domu. Decydując się na wspólne wyjście do którejś z restauracji w mieście, warto rezerwować stolik tylko w tych, które zostały już wcześniej sprawdzone. Dzięki temu uniknie się rozczarowań związanych z menu, jakością serwowanego jedzenia oraz graną w tle muzyką. Warto rozważyć także kolację w otoczeniu natury – dla takich randek najlepiej sprawdzą się działki, parki oraz łąki.

Romantyczny weekend we dwoje można spędzić, kupując wcześniej specjalny pakiet w hotelu ze spa. Kilkudniowy wyjazd warto uzupełnić także o inne atrakcje, ekstremalne lub nie.

Z kolei romantyczny wieczór dla dwojga w domu można zorganizować nie tylko w salonie czy jadalni. Wystarczy kilka dekoracji i każde inne pomieszczenie może zamienić się w wyjątkowe miejsce na randkę. Tradycyjne połączenie, czyli dobre wino, świeczki i kwiaty można wykorzystać także podczas wspólnej kąpieli w wannie. Warto przygotować wcześniej playlistę z piosenkami, które najbardziej lubi druga połowa. Muzyka to świetny sposób na stworzenie romantycznej, odprężającej atmosfery.

Jeśli nie planuje się w najbliższym czasie wyjścia do kina i spędza się wieczór w domu, świetnym rozwiązaniem może okazać się także wspólne obejrzenie filmu, niekoniecznie z gatunku komedii romantycznej.

Co ugotować na romantyczną kolację we dwoje? Pomysły na dania przygotowane w domu

Najważniejszy jest gest, dlatego, nawet jeśli nie umie się gotować, nie trzeba od razu decydować się na zamawianie cateringu czy pizzy. Oczywiście, jest to jedna z opcji, jednak z pewnością każdy poradzi sobie z przygotowaniem czegoś samodzielnie. Romantyczna kolacja dla dwojga we własnych czterech kątach jest czasem znacznie lepsza niż randka w drogiej restauracji. Do najprostszych potraw, które sprawdzą się na domowej kolacji, należą: wszelkiego rodzaju sałatki (zarówno te warzywne, jak i mięsne), zapiekanki makaronowe lub ziemniaczane, zupa-krem lub spaghetti z dodatkami.

Jeśli ma się nieco więcej umiejętności kulinarnych, można przygotować bardziej wykwintne danie na romantyczny wieczór we dwoje. Nie trzeba ograniczać się tylko do wytrawnych potraw. Można spróbować zrobić jakiś ciekawy deser lodowy albo upiec ciasto. Nie warto spędzać jednak zbyt wiele czasu w kuchni – zanim przyjdzie czas na kolację, przygotowania do wieczoru mogą naprawdę zmęczyć, a wtedy randka nie sprawi aż tyle radości. Warto pamiętać, że ma to być to wyjątkowy wieczór dla obojga partnerów.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości