Porady

Jak zdjąć simlocka? Zdejmowanie simlocka z telefonu za darmo – krok po kroku!

Porady

Aktualizacja:
Fot: d3sign / gettyimages.com

Ściągnięcie simlocka sprawi, że w naszym telefonie będziemy mogli używać karty takiego operatora, jakiego zechcemy. Jak zdjąć simlocka za darmo? Czy warto oddawać telefon do serwisu, czy może zastanowić się, jak zdjąć simlocka domowym sposobem?

C: Zdjęcie simlocka to bardzo łatwa procedura, która zajmuje dosłownie kilka minut. Usuwanie simlocka jest nieodwracalne i zazwyczaj wiąże się z utratą gwarancji. Jeśli myślimy o tym, jak samemu zdjąć simlocka, to z pewnością przydadzą się poniższe porady dotyczące zdejmowania simlocka z telefonu, a także z routera i modemu!

Jak zdjąć simlocka? Dwa sposoby na to, jak ściągnąć blokadę simlock w bezpieczny sposób

Simlock to rodzaj blokady wbudowanej w telefon . Najczęściej simlocki wbudowywane są przez producentów telefonów na życzenie operatorów sieci komórkowych, którzy oferują je w ramach różnych umów abonamentowych. Na komórce z wbudowanym simlockiem nie można korzystać z żadnej innej karty niż tej przeznaczonej przez operatora, ponieważ blokada simlock powoduje automatyczny brak autoryzacji innych kart SIM. Może to być uciążliwe, dlatego w niektórych przypadkach warto pomyśleć nad zdjęciem simlocka z telefonu.

Jak zdjąć simlocka?

Istnieją dwa główne sposoby na to, jak zdjąć simlocka . Pierwszy sposób polega na oddaniu telefonu do punktu serwisu specjalizującego się w takich usługach, jak zdejmowanie simlocka z telefonu . Przychodząc do serwisu, jeszcze przed oddaniem telefonu, tableta lub innego urządzenia, z którego ma być ściągnięty simlock, będziemy musieli podpisać dokument, upoważniający serwis do wykonywanych czynności i potwierdzający, że nasze zlecenie jest legalne (ewentualną odpowiedzialność za usuwanie simlocka ponosi wówczas klient). Operacja zdejmowania simlocka z telefonu jest banalnie prosta: polega na wpisaniu specjalnego kodu NCK , który zdejmuje zabezpieczenie. Kody NCK nadawane są przez producentów. Pracownicy serwisów komórkowych dysponują jednak odpowiednim oprogramowaniem komputerowym, dlatego doskonale wiedzą, jak zdjąć simlocka. Pierwszy sposób nie odpowiada na pytanie, jak zdjąć simlocka za darmo – procedura ta z reguły kosztuje od dwudziestu złotych do nawet stu kilkudziesięciu , w zależności od modelu ( inna technika będzie dotyczyła sposobu na to, jak zdjąć simlocka w Sony Ericsson , a inna np. na to, jak zdjąć simlocka z Iphone 5s ). Za darmo nie będziemy więc mogli zdjąć simlocka, ale mamy gwarancję, że proces przebiegnie pomyślnie i szybko.

Jak samemu zdjąć simlocka z telefonu? Czy istnieje bezpieczny i darmowy sposób?

Drugi sposób odnośnie do tego , jak ściągnąć blokadę simlock , obejmuje wizytę w autoryzowanym punkcie operatora sieci komórkowej , jednak wówczas zdjęcie simlocka może odbyć się tylko przy pewnych kryteriach. Jeżeli podpisaliśmy umowę abonamentową i w ramach niej otrzymaliśmy od operatora telefon, to przed wygaśnięciem umowy prawdopodobnie nie uzyskamy pomocy przy zdejmowaniu simlocka z telefonu.

Trzeci sposób dotyczy tego, jak zdjąć simlocka przez internet . Istnieje wiele stron internetowych, które poniekąd umożliwiają samodzielne zdejmowanie simlocka . We wszystkich przypadkach znów nie będzie to jednak sposób na to, jak zdjąć simlocka za darmo – z reguły pozbywanie się blokady karty SIM za pomocą różnych stron internetowych kosztuje. Najczęściej za wygenerowanie kodu NCK należy zapłacić poprzez SMS . Jeśli interesujemy się tym, jak zdjąć simlocka kodem ze strony internetowej, to pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą jest ostrożność. W sieci wiele jest stron, które choć proponują wygenerowanie kodu do zdjęcia blokady, to jednak za tę usługę i pojedynczy SMS pobierają nawet kilkadziesiąt złotych . Z tego powodu warto rozważyć, czy sposób na to, jak zdjąć simlocka kodem jest lepszy od udania się do serwisu. Istnieją strony internetowe podające, jak zdjąć simlocka za darmo, ale nawet wtedy, gdy mamy możliwość pobrać generator kodów, szczególnie trzeba uważać na potencjalne szkodliwe oprogramowanie .

Jak zdjąć simlocka z tabletu, modemu i routera?

Chociaż zasadniczo tablet, modem, router i telefon komórkowy różnią się prawie wszystkim, to jednak jeśli zastanawiamy się, jak zdjąć simlocka z tabletu lub innego urządzenia, odpowiedź powinna być jedna: tak samo. Sposób na to, jak zdjąć simlocka z modemu, obejmuje te same kroki, które dotyczą zdejmowania simlocka z komórki . Urządzenia te różnią się od siebie i spełniają zupełnie inne funkcje, ale producenci zastosowali w nich tę samą metodę blokowania autoryzacji innych kart SIM . Jedną z przyczyn tego jest fakt, że tablety, routery i modemy to urządzenia, które także sprzedawane są przez popularne sieci komórkowe.

Usuwanie simlocka z powyższych urządzeń jest bezpieczne, ponieważ tak samo, jak w przypadku telefonów, przebiega bez ingerencji w sprzęt . Aby szybko zdjąć simlocka z modemu, tabletu lub routera, należy zdobyć kod NCK: z serwisu stacjonarnego lub strony internetowej. Podstawową różnicą między tym, jak zdjąć simlocka z routera, a przykładowo, jak zdjąć simlocka z Androida, jest cena. Zdejmowanie blokady z telefonów jest droższe od zdejmowania simlocków z modemów i routerów . W ostatnim przypadku ceny kodów NCK na stronach internetowych zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości