Porady

Ula Chincz radzi, jak czyścić białe buty. "Woda utleniona działa wybielająco"

Porady

Białe trampki, choć piękne, mają to do siebie, że szybko się brudzą. Jak wyczyścić takie buty? Czy wrzucenie ich do pralki to dobry pomysł? W naszym materiale Ula Chincz zdradza najlepszy patenty na czyszczenie białych butów.

Jak wyczyścić białe trampki?

Białe trampki od kilku lat są bardzo modne. Noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niestety buty, jak i ubrania w takim kolorze, szybko się brudzą. Na szczęście dzięki prostym trikom można je szybko wyczyścić. - Aby białe tenisówki były białe, trzeba pamiętać o zasadzie trzech "W", czyli wysuszyć, wykruszyć i wyczyścić - mówiła w Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Zatem, od czego zacząć?

Pielęgnacje białych tenisówek trzeba rozpocząć od odkurzania. - Najlepiej zrobić to odkurzaczem ustawionym na najwyższą moc. Dzięki temu usuniemy, zwłaszcza z tych materiałowych tenisówek, brud i kurz, które w połączeniu z wodą mogłyby się zamienić w błoto - wyjaśniała.

Czasem na już wypranych i wyczyszczonych butach pojawiają żółte zacieki. W ich usunięciu pomoże nam soda oczyszczona i woda utleniona. Trzeba połączyć je ze sobą i przygotować pastę, następnie - z pomocą szczoteczki do zębów - nałożyć na buta. - Woda utleniona działa wybielająco i powinna usunąć żółte przebarwienia - mówiła Ula Chincz.

Czy trampki można prać w pralce?

Trzeba pamiętać, że trampki nie powinny być prane w pralce. - Wrzucenie takiego buta do pralki sprawi, że wszystkie kolejne warstwy po prostu się rozkleją i po kilku takich praniach z butów niewiele zostanie - dodała.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne. - Należy do tego użyć płynu do prania. Najlepiej nakładać go szczoteczką do zębów i kolistymi ruchami czyścić buta - mówiła.

Niektóre tenisówki mają gumowe przody, które też łatwo się brudzą. W ich wyczyszczeniu pomoże specjalna gąbka. Gdzie ją kupić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kwas migdałowy - jak wpływa na zdrowie i wygląd skóry

17-letni Max i jego farma. "Łącznie mam 160 kur, gęsi, kaczki i inne zwierzęta"

Dorota Szelągowska podpowiada, jak urządzić mieszkanie. "Przestała być modna przesadna nowoczesność"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości