Porady

Jak wybrać oryginalny prezent na 18 urodziny?

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
Prezent na 18 urodziny
Image Source/Getty Images Oryginalne prezenty na 18 urodziny

Sklepy zasypują nas dziesiątkami pomysłów na 18-tkowe prezenty, ale decyzja o konkretnym zakupie wcale nie należy do najłatwiejszych. Równie trudna jest organizacja samej imprezy. Podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się do 18 urodzin bliskiej osoby.

Aby jubilata ucieszył prezent, podarunek trzeba dobrać według określonych kryteriów. Gadżetów na prezent z okazji 18 urodzin jest wiele, dlatego łatwo popełnić błąd.

Jak wybrać oryginalny prezent na 18 urodziny?

Wybór oryginalnego prezentu na 18 urodziny nie należy do łatwych zadań. Zanim jednak zaczniemy przeszukiwać oferty sklepów i zastanawiać się, co kupić na 18 urodziny, warto zadać sobie kilka pytań. Najważniejszym z nich jest – czym interesuje się solenizant? To najprostszy sposób na znalezienie pomysłu na prezent na 18 urodziny.

Urodziny gwiazd

Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Na 18 urodzinach przeważnie jest większa liczba gości niż na zwyczajnych urodzinach. Aby prezent, który zamierzamy podarować był oryginalny, można skonsultować jego zakup z innymi gośćmi imprezy. Pozwoli to uniknąć powtórki i sprawi, że nasz prezent na 18 urodziny będzie się wyróżniał.

Jednak prezenty na 18 urodziny nie muszą być na siłę oryginalne. Jeżeli solenizant nie chce nic wyszukanego, to tym lepiej dla osoby kupującej. Nie zaszkodzi dowiedzieć się, czy solenizant ma jakieś konkretne potrzeby. Być może potrzebuje po prostu nowych głośników do komputera? Najlepszym źródłem informacji na ten temat są zazwyczaj znajomi solenizanta lub jego rodzeństwo.

Gadżetów na 18 urodziny jest co niemiara. Jeżeli wiemy już, czego oczekuje solenizant, można zacząć przeglądać oferty sklepów. Jeżeli nie ma konkretnych wymagań, można wybrać któryś ze śmiesznych prezentów na 18 urodziny – np. okładka gazety ze zdjęciem solenizanta lub grawerowany pendrive.

Jak zorganizować niebanalne 18 urodziny - pomysły

Prezentem na 18 urodziny może być również sama impreza urodzinowa. Opcji jest nieskończenie wiele. Najprostszym rozwiązaniem będzie wynajęcie klubu, lecz można również zorganizować imprezę gdzieś poza miastem . Nie oznacza to jednak, że tzw. domówka będzie mniej atrakcyjna. W domu zazwyczaj panuje luźna atmosfera, która sprzyja np. urządzeniu piżama party lub balu przebierańców. Tam bez skrępowania możemy wziąć ze sobą śmieszne rzeczy. Na 18 urodzinach tego typu wiele osób może czuć się swobodniej niż np. w klubie.

Co kupić na 18 urodziny dla chłopaka?

Prezent na 18 urodziny dla chłopaka nie musi być konkretnym przedmiotem – można jednak poeksperymentować i kupić coś nieszablonowego. Wielu mężczyzn lubi poczuć odrobinę adrenaliny. Fajnym prezentem na 18 urodziny są różnego rodzaju kursy, np. kurs nurkowania, kurs latania lub wykupienie skoku ze spadochronem bądź przejażdżka sportowym autem.

Prezent na 18 urodziny dla kolegi lub narzeczonego może jednak być nieco bardziej klasyczny. Tradycjonaliście z pewnością spodoba się jakiś element biżuterii, na którym wygrawerowana będzie dedykacja. Dzięki niej pamiątka będzie stanie się osobista i z pewnością zostanie lepiej zapamiętana przez solenizanta. Szalone prezenty na 18 urodziny nie są przecież dla każdego. Sprawdzonym rozwiązaniem jest także podarowanie fotografii ze wspólnymi zdjęciami. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na prezenty typu: "Zrób to sam".

Gadżetem na 18 urodziny, docenianym przez większość chłopaków, jest voucher na kolację w dobrej restauracji.

Jaki wybrać prezent na 18 urodziny dla dziewczyny?

Panie lubią pomysłowych mężczyzn. 18 urodziny to dobry moment, aby zaimponować kobiecie i pochwalić się swoją kreatywnością. Najlepszymi prezentami na 18 urodziny są zawsze te, które pasują do temperamentu solenizantki. Jednak w pierwszej kolejności warto rozważyć zakup aktywnego prezentu – może być to, np.:

  • lot paralotnią,
  • dzień na strzelnicy,
  • skok ze spadochronu,
  • lot w tunelu aerodynamicznym.

Dla wielu kobiet taki prezent będzie niezapomnianym przeżyciem. Równie cenną pamiątką na 18 urodziny może być także coś bardziej tradycyjnego. Jeżeli solenizantka jest naszą koleżanką, można jej podarować śmieszną poduszkę, jakiś modny dodatek lub bransoletkę. Do chętnie wybieranych upominków na 18 urodziny dla kobiet należą także:

  • odzież,
  • gadżety elektroniczne,
  • książki.

Na 18 urodziny narzeczonej można podarować ukochanej wizytę w SPA. Jest to jeden z ulubionych prezentów większości kobiet, który pozwala im się odprężyć.

Nie oznacza to jednak, że dziewczyny należy obdarowywać jedynie „poważnymi” prezentami. W ofercie sklepów internetowych znajdziemy także wiele śmiesznych prezentów na 18 urodziny . Są nimi m.in. bluzy z zabawnymi nadrukami itp. Prezenty tego typu są chętnie kupowane jako pamiątki na 18 urodziny , gdyż skierowane są właśnie do młodszych osób.

Kreatywne prezenty na 18 urodziny - zaszalej

Prezent na 18 urodziny powinien na długo pozostać w pamięci. Nie musi być wcale drogi. Ciekawe prezenty na 18 urodziny powinny być nieco szalone. Z powodzeniem można obdarować solenizanta kuponami lotto, zabrać go na sesję fotograficzną lub podarować karton pełen słodyczy.

Kreatywnym prezentem może również być książka. Na 18 urodziny można podarować ciekawy podręcznik lub album zdjęciowy. Tak naprawdę najwspanialszymi prezentami są często najzwyklejsze podarunki – grunt to znajomość upodobań solenizanta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty Images

Pozostałe wiadomości