Porady

Zamień plamę na ubraniu w dzieło sztuki. Wystarczy wybielacz, farby i szablon

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Zamień plamę w dzieło sztuki
Zamień plamę w dzieło sztukiDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Podobno "brudny maluch, to szczęśliwy maluch", jednak rodzice potem głowią się, jak wyczyścić pozostałości zabawy z dziecięcych ubrań. Co zrobić, gdy plamy nie schodzą? Artystka Nataliia Stetsiura zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN kreatywne rozwiązanie tego problemu.

Łatwe triki na plamę

Pozbycie się plam z dziecięcych ubrań nie należy do najprostszych zadań. Są jednak kreatywne sposoby, dzięki którym zabrudzone bluzeczka czy spodenki da się uratować. Wystarczy zamienić plamę w dzieło sztuki. Jak to zrobić?

- Najprostszym sposobem jest użycie wybielacza. Jeżeli mamy plamkę, możemy dodać ich więcej np. poprzez spray z wybielaczem lub pędzelek - tłumaczy artystka i architektka Nataliia Stetsiura. - Po wyschnięciu bluzki, możemy troszkę ją pomalować - dodaje.

Kreatywny sposób na plamę

Czym możemy pomalować ubrania? Jak wyjaśnia artystka, w sklepach papierniczych dostępne są małe tubki farb przeznaczonych specjalnie do ubrań. Warto też zaopatrzyć się we flamastry do tekstyliów. Ponadto w przygotowaniu wyjątkowych obrazków na ubraniu pomogą np. szablony, które można znaleźć w sieci i wydrukować.

Ten kreatywny sposób na plamę to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również możliwość spędzenia czasu wspólnie ze swoim dzieckiem.

Maluchy uwielbiają tego typu zadania, mamy więc szansę połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci mogą w ten sposób pobudzić swoją wyobraźnię i nauczyć się bardziej ekologicznego podejścia do ubrań.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości