Po co trzymać gazetę w lodówce? Ten trik przyda się wielu osobom

Porady

Andersen Ross/Getty Images

Brzydki zapach wydobywający się z lodówki to częsty problem. Szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w niej ryby czy aromatyczne sery. Istnieje wiele sposobów, by zneutralizować nieprzyjemną woń. Jednym z nich jest położenie gazety na półce. Jak to działa?

Gazeta w lodówce

Mogłoby się wydawać, że lodówka to nie jest najlepsze miejsce, by trzymać w niej gazetę. W końcu służy do przechowywania i chłodzenia jedzenia. Jednak jak się okazuje, lekko zwilżony papier działa jak pochłaniacz zapachów. Jeżeli po otwarciu drzwi lodówki czujemy brzydki zapach, to wystarczy, że na kilka godzin włożymy do niej gazetę lub ręcznik papierowy zwinięty w kulkę. Dzięki temu prostemu trikowi, odrzucająca woń zniknie.

Co jeszcze pomoże w usunięciu nieprzyjemnych aromatów? Świetnymi i w dodatku naturalnymi pochłaniaczami są też m.in: zmielone ziarna kawy, torebka po herbacie, soda oczyszczona, proszek do pieczenia, przekrojona cytryna bądź jabłko.

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?

Jeśli brzydki zapach wydobywający się z lodówki, jest naprawdę intensywny i naturalne sposoby nie działają, to można spróbować zneutralizować woń w kilku etapach.

1. Dokładnie wyczyść i umyj lodówkę. Wyjmij wszystkie półki i szuflady, przemyj je ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie osusz.

2. Wszystkie produkty o nieprzyjemnym zapachu przechowuj w pojemnikach. Dzięki temu woń nie rozprzestrzeni się po całej lodówce.

3. Wsadź do lodówki filtr, np. węglowy, który świetnie pochłania aromaty. Koszt takiego produktu to kilkanaście złotych.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Warzywa i owoce, których nie należy przechowywać w lodówce

Autor: Justyna Piąsta