Porady

Nie możesz odkręcić słoika? Z pomocą przychodzi prosty trik z TikToka

Porady

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
TikTok
Kobieta w kraciastym fartuchu odkręcająca słoik z ogórkami.

Odkręcanie słoików to nieodzowny element codzienności każdej gospodyni domowej i wszystkich miłośników przetworów. Niestety pozornie błaha czynność często okazuje się nie lada wyzwaniem. Jak poradzić sobie z odpornym na siłę mięśni wieczkiem? Wystarczy wykorzystać prosty tiktokowy trik.

Jak z łatwością odkręcić słoik? Trik z TikToka

Zassane wieczka słoików to zmora każdego kucharza. W otwarciu domowych przetworów czy ulubionego dżemu pomocne mogą okazać się specjalne akcesoria, jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu.

Kuchnia pełna aromatycznych przypraw

Dania imbirem pachnące
Dania imbirem pachnące Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Prosty trik z TikToka pozwala w kilka sekund uporać się z odkręceniem nawet najbardziej opornego słoika. Wystarczy sięgnąć po gumkę recepturkę i szczelnie owinąć nią przykrywkę. Zabieg ten znacząco ułatwia rozszczelnienie szklanego naczynia, nawet jeśli nie możemy pochwalić się imponującą siłą chwytu.

Sposoby na odkręcenie słoika

TikTokowy trik nie jest jedyną odpowiedzią na problemy strapionych kucharzy. Jeśli narzekamy na brak gumki recepturki, możemy pokusić się o wypróbowanie innych metod. Pomocne może okazać się odwrócenie słoika do góry dnem i zanurzenie go we wrzątku. Pozwala to zmniejszyć podciśnienie powstałe po pasteryzacji i uniknąć komplikacji związanych z silnym zassaniem wieczka.

Kolejny sposób to podważenie przykrywki końcówką tępego noża. Utworzona w ten sposób szczelina wpuści do naczynia powietrze, które poluzuje nakrętkę. Takie rozwiązanie może okazać się skuteczne, jednak wdrożenie go wymaga szczególnej ostrożności.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: CentralITAlliance/Getty Images

Pozostałe wiadomości