Porady

Jak uniknąć kłótni o pieniądze w święta? "Rodzeństwo uświadomiło mnie, że są szybkie przelewy na telefon"

Porady

Autor:
Oskar
Netkowski
Wigilijne miasteczko DDTVN - BLIK

W ostatnich dniach grudnia często brakuje nam gotówki. To nic dziwnego, w końcu bardzo łatwo popaść w szał świątecznych zakupów. Ale gdy wizja nabycia ostatnich prezentów jeszcze przed nami, można się zestresować. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Podpowiedziała nam to kreatorka wizerunku i stylistka Ela Lepianka.

Jaki prezent świąteczny kupić na ostatnią chwilę?

Kreatorka wizerunku i stylistka Ela Lepianka w rozmowie z naszym reporterem Piotrem Wojtasikiem pokazała nam, co kupić dla tych, którzy kochają komfort i wygodę. Kiedyś ciepłe skarpety i piżama były oznaką, że ktoś nie zaangażował się w prezent, jednak teraz jest zupełnie inaczej. Wiele osób marzy o tym, żeby się zapakować w mięciutki kombinezon i móc spokojnie trawić wszystkie świąteczne potrawy.

- Nie musimy kupować piżamy we wzorki świąteczne. Stawiałabym na klasykę. Czerwień, gładki granat, gładka zieleń. Można urozmaicić taką klasyczną piżamę np. szlafrokiem w gwiazdki - radziła ekspertka.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Przelew BLIK na telefon - jak go zrobić?

Pieniądze są jednym z najczęstszych powodów sporów, także przy wigilijnym stole. Na szczęście jest bardzo łatwe rozwiązanie, które oszczędzi nam niepotrzebnych napięć. Nasza ekspertka ma trzy młodsze siostry i brata. To właśnie rodzeństwo uświadomiło ją, jak łatwo można podzielić się kosztami np. przy kupowaniu prezentów.

- W zeszłe święta powiedziałam, że podam numer konta, żeby się rozliczyli, powiedzieli, że nie ogarniam. Uświadomili mnie, że są szybkie przelewy na telefon. Wystarczy mieć telefon zarejestrowany w swojej aplikacji bankowej i są tzw. szybkie przelewy na telefon BLIK. Wybierasz osobę, której chcesz przelać pieniądze i piszesz np. w tytule "piżama" - tłumaczyła Ela Lepianka.

- To bezpieczne. 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu przelewy BLIK są dostępne - zapewniła nasza rozmówczyni.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości