Porady

Mój mąż nie dba o siebie! Co robić?

Porady

Aktualizacja:

Twój mężczyzna przestał dbać o siebie? Nie wiesz jak zmobilizować go do tego, by zaczął zwracać większą uwagę na swój wygląd? Oto proste triki jak to zmienić.

  • Dlaczego mężczyźni przestają dbać o siebie?
  • Czy mężczyźni przestają się starać, bo "zdobyli" już kobietę?
  • Jak zwrócić mężczyźnie uwagę, żeby nie odnieść odwrotnego skutku?
  • Kryzys wieku średniego u mężczyzny. Co się wtedy zmienia?

Dlaczego mężczyźni przestają dbać o siebie?

Większość panów w ciągu ostatnich lat zaczęła bardziej dbać o siebie w porównaniu z poprzednimi pokoleniami. Zwłaszcza młodzi panowie lubią zadbać o siebie - o swoją urodę i o swój ubiór. Trend ten jest jednak zauważalny tylko do pewnego momentu, bowiem panowie w pewnym wieku przestają zwracać uwagę na swój wygląd i po prostu odpuszczają. Dlaczego tak się dzieje? Czy partnerki mogą wpłynąć na swoich mężczyzn i znów zachęcić ich do dbania o siebie?

Czy mężczyźni przestają się starać, bo "zdobyli" już kobietę?

Kiedy mężczyzna chce zdobyć kobietę, pragnie za wszelką cenę się jej przypodobać. Dba o siebie bardziej niż zwykle. Używa kosmetyków częściej niż do tej pory, dba o idealne dopasowanie swojej garderoby, chodzi na siłownię by pozbyć się zbędnych kilogramów i wyrzeźbić ciało. Do czasu... Często, kiedy mija faza zakochania, a relacja przypieczętowana jest ślubem, małżonkowie zaczynają się zaniedbywać. Dbanie o swój wygląda przestaje być priorytetem. Po prostu przyzwyczajamy się do siebie i nawet już po kilku miesiącach znajomości jesteśmy w stanie wybaczyć sobie więcej niedociągnięć niż na samym początku, kiedy się poznaliśmy.

Jak zwrócić mężczyźnie uwagę, żeby nie odnieść odwrotnego skutku?

Jeśli widzisz, że twój mężczyzna naprawdę przestał o siebie dbać, oczywiście masz prawo (a czasem nawet obowiązek!), by zwrócić mu uwagę. Jak to zrobić, by partner nie poczuł się urażony i by twoje sugestie nie odniosły odwrotnego skutku?

Najlepszym i najprostszym sposobem jest szczera rozmowa. Kobieta w trakcie takiej rozmowy musi wzbić się na wyżyny dyplomacji, by partner nie poczuł się urażony i nie wpadł w kompleksy. Nie oskarżaj mężczyzny i nie wypominaj po kolei wszystkiego, co byś w nim zmieniła. Zastosuj za to proste sztuczki. Możesz na przykład kupić mu nową koszulę w prezencie albo zaproponować wspólne uprawianie sportu. Bardzo dobrym pomysłem będzie zapisanie się na siłownię, na zajęcia na basenie - nie proponuj, żeby twój mężczyzna ruszał się sam. Róbcie coś razem, będzie razem się motywować, a twój mężczyzna zobaczy, że ma w tobie duże wsparcie.

Inną propozycją jest na przykład wspólne zapisanie się do fryzjera - zmieńcie razem swój wygląd - może twojemu mężczyźnie taka zmiana się spodoba?

Kryzys wieku średniego u mężczyzny. Co się wtedy zmienia?

Jeśli jednak twój mężczyzna będzie się opierał i za wszelką cenę będzie chciał uniknąć zmian, innym rozwiązaniem może się okazać... przeczekanie. To smutna prawda, ale mężczyźni znów przeżywają rozkwit i zaczynają o siebie dbać, kiedy dopada ich kryzys wieku średniego. Wtedy zaczynają znów częściej chodzić po sklepach w poszukiwaniu modnych ubrań, częściej odwiedzają siłownię lub kosmetyczkę. To oczywiście dobre oznaki, jest jednak jedno "ale"...

Kryzys wieku średniego, z jednej strony przynosi wiele pozytywów, jednak ten okres w życiu mężczyzny może być równie niebezpieczny dla obecnego związku. Dlaczego? Mężczyźni podczas kryzysu wieku średniego zaczynają zadawać sobie pytania o sens ich życia, o osiągnięcia zawodowe i prywatne. Wtedy też pojawia się pytanie dotyczące ich związku. Mężczyźni często w tym czasie decydują się na "skok w bok", a czasem na odejście od dotychczasowej partnerki do młodszej kobiety.

Jaki jest dziś elegancki mężczyzna? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości