Styl życia

Polska Wenecja, czyli nowoczesna marina przy Wyspie Sobieszewskiej

Styl życia

Wyspa Sobieszewska to wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dzień po otwarciu nowoczesnej mariny, Dorota Gardias wybrała się do Gdańska, by dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na gości. Okolice pokazali jej Mateusz Kusznierewicz – żeglarz, Sebastian Barandziak – Dekpol Deweloper ora Dariusz Radtke, dyrektor marketingu Dekpol.

Wyspa Sobieszewska

W 1994 roku Wyspa Sobieszewska uznana została za wyspę ekologiczną. 26 czerwca w miejscu tym otworzono nowoczesną marinę. Niska zabudowa, ekskluzywne apartamenty, jachty, a do tego bliski dostęp do ptasiego rezerwatu, a także niesamowity widok na Zatokę Gdańską. To wszystko jest już na wyciągnięcie ręki. Swój kąt znalazł tu Mateusz Kusznierewicz – polski żeglarz sportowy, olimpijczyk. Co najbardziej go urzekło? Mężczyzna jako aktywny żeglarz gościł już w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Jak przyznał, w kraju brakowało mu miejsca, gdzie w kapciach będzie mógł zejść do łodzi zacumowanej tuż przy drzwiach.

- Dużo podróżuję po całym świecie. Marzyłem zawsze o tym, żeby w Polsce powstało takie miejsce z prawdziwego zdarzenia. Ja bardzo dbam o dobrą równowagę w swoim życiu. Bardzo ambitnie i aktywnie żyję – powiedział.

Sebastian Barandziak dodał natomiast, że jeszcze do niedawna Wyspa Sobieszewska była zapomnianym miejscem. Głównym problemem był dojazd. Jak się okazuje, przez 55 lat funkcjonował tu most pontonowy. Po zmianach miejsce odżyło.

- Cudowna enklawa dzikiej przyrody. Cudowne wyjście na Zatokę Gdańską. Dla ludzi mniej aktywnych dojazd na Pętlę Żuławską – dodał.

Polska Wenecja

Wenecja w Gdańsku – tak nazwano marinę na Wybrzeżu Gdańskim przy Wyspie Sobieszewskiej. Nie bez powodu. Wszystkie apartamenty zbudowane zostały na balach. Ponadto, spełniają one wymogi najbardziej wymagających gości. Cała marina naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami, które nie tylko dają wygodę jej mieszkańcom i użytkownikom, ale przede wszystkim ukierunkowane są na ekologię i ochronę środowiska. Drzwi otwierane są telefonem, a inteligentny system zarządzania steruje ogrzewaniem podłogowym. Co więcej, zgodnie z decyzją środowiskową, wykopane i przesadzone zostały wszystkie chronione rośliny.

- Apartamenty spełnią wymagania najbardziej wymagających żeglarzy, a także innych gości. Podczas budowy znaleźliśmy tutaj księgi pokładowe z lat 50., a także dużą kotwicę. W nowo powstałym hotelu będzie je można zobaczyć – dodał Dariusz Radtke, dyrektor marketingu Dekpol.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Kraków – co w tym mieście może nas zaskoczyć? Jakub Błaszczykowski: "Cały klimat tworzą ludzie"

Anna Dymna o życiu w Krakowie. Zdradziła, ile w tym roku kończy lat: "Wszyscy mi się nagle każą patrzeć do tyłu"

Skarby Krakowa - co miasto przygotowało dla turystów i mieszkańców?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości