Styl życia

Piotr Kraśko w kopalni! Jak sobie poradził?

Styl życia

Piotr Kraśko odwiedził miejsce, gdzie szkolą się najlepsi ratownicy górniczy na świecie. W Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu Piotr postanowił spędzić 48 godzin i wziął udział w ćwiczeniach. Jak wygląda praca ratowników?

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego z siedzibą w Bytomiu posiada trzy oddziały: w Jaworznie, Wodzisławiu Śląskim i Zabrzu. Te wszystkie jednostki stanowią trzon ratownictwa górniczego w Polsce.

Stacjonujący w nich ratownicy są w nieustannej gotowości na wezwanie. Kiedy takie dostaną od razu wbiegają do autobusu, który wiezie ich na miejsce zdarzenia. Przebierają się w jadącym na akcję pojeździe. Wybiegają z niego w pełni gotowy, by ratować ludzkie życia. W Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego stacjonują zawodowi ratownicy.

Ratownicy górniczy udzielają pomocy górnikom i kopalniom, które są zagrożone skutkami podziemnych pożarów, wybuchami kopalnianych gazów czy pyłu węglowego oraz innymi niebezpieczeństwami związanymi z pracami górników. Ratownicy przywracają również bezpieczeństwo po zajściu wyżej wymienionych zdarzeń. Prowadzą również działalność prewencyjną i szkoleniową w kopalniach.

Piotr Kraśko wziął udział w ćwiczeniach z ratownikami. Łatwo nie było!

To było jedno z moich najmocniejszych doświadczeń. To co przeżyłem pod ziemią było nieporównywalne z niczym. wielki szacunek dla wszystkich górników.

-podsumował Piotr po wykonanych zadaniach.

Zobacz też:

Ile (naprawdę!) zarabia górnik?

Na szychcie każdy może poczuć się przez chwilę górnikiem.

Ma prawie 70 lat i właśnie został modelem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości