Styl życia

Piotr Chamier - casting director, który pobija świat mody. "Raz, aby zdobyć modela zatrzymałem autobus"

Styl życia

Piotr Chamier jest jednym na bardziej cenionych casting directorów na świecie. Na czym polega jego praca? Jak to się stało, że trafił do Londynu? Z jakimi gwiazdami ze świata mody miał okazję pracować? Dowiecie się tego z reportażu Anny Senkary.

Piotr Chamier - Polak, który podbija świat mody

Piotr Chamier to jeden z najbardziej cenionych casting directorów na świecie. Zajmuje się wyszukiwaniem modeli dla największych domów mody. Współpracował m.in. z Timem Walkerem. Od pięciu lat mieszka i pracuje w Londynie. Czy zawsze chciał się zajmować modą? - Tak, to był mój świat. Wychowałem się na tym - mówił w Piotr Chamier w rozmowie z Anną Senkarą.

Jak zaczęła się jego przygoda ze światem mody? - Wyjechałem do Paryża, gdzie zacząłem studiować projektowanie. Później zająłem się wyszukiwaniem modeli dla agencji - dodał.

W rozmowie z naszą reporterką przyznał, że zdarzało mu się, że wyłapywał ludzi na ulicy i proponował im udział sesji. Nie miał oporów przed tym, aby ich zaczepić? - Na początku było trudno, ale już po pewnym czasie to wchodzi w nawyk i przestaje sprawiać problemy - mówił. Czy zdarzyło mu się zrobić coś naprawdę szalonego, aby zdobyć modela? - Raz zatrzymałem autobus na awaryjnym - dodał ze śmiechem.

Casting director, czyli kto?

Podstawowym zadaniem casting directora jest dobieranie modelek lub modeli do różnych projektów z branży modowej, tj. do sesji zdjęciowych, pokazów mody czy kampanii reklamowych. - Często muszę się wykazać dużą kreatywnością, aby zaproponować domowi mody coś, o czym ten wcześniej nie pomyślał. To jest najpiękniejsze w mojej pracy, że nie powielam schematów, tylko wyznaczam nowe trendy - mówił w rozmowie z Anną Senkarą.

Z jakimi gwiazdami świata mody miał okazję pracować? - Z Gigi i Bellą Hadid. To dwie siostry, które uwielbiam. Są bardzo uprzejme i życzliwe - mówił Chamier.

Jak pandemia wpłynęła na jego pracę? - Wcześniej non stop byłem na walizkach. Podróżowałem do Paryża, Mediolanu czy Nowego Jorku. Teraz jest to niemożliwe, nie ma też pokazów. Bardzo za nimi tęsknię - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Krystian Kowalewski - najlepszy polski freerunner. "Nie robię tego dla tytułów, robię to, bo lubię"

Andrzej Piaseczny o podejściu do życia. "Nie wszyscy rozpoznawalni ludzie są wewnętrznie mocni, silni i uśmiechnięci"

Dorota Pomykała o życiu na scenie. "Ja siebie nie nazywam aktorką, tylko człowiekiem"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości