Styl życia

Bilard jest jego pasją. W 3,5 roku zagrał w 1000 turniejów, a na koncie ma 400 pucharów

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
 Bilardoholik

Piotr od poniedziałku do piątku pracuje w jednej z krakowskich fabryk, ale przy stole bilardowym można spotkać go praktycznie codziennie i to od 23 lat. Pewnego dnia mężczyzna przez przypadek trafił do klubu, rozegrał turniej i wpadł po uszy w nową pasję. Dziś na swoim koncie ma ponad 400 pucharów i nagród.

Bilard - pasja, która może odmienić życie

Piotr Cepil z kulami bilardowymi po raz pierwszy zetknął się w wieku 17 lat. Jak wspomina, po nieudolnym wejściu do jednego z klubów, udał się do lokalu piętro niżej. Tam spontanicznie spróbował swoich sił w turnieju bilardowym i wygrał.

- Zająłem 3. miejsce, dostałem puchar. Wtedy ogarnął mnie bilardoholizm – powiedział Piotr. 

Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok, bilard coraz bardziej pochłaniał mężczyznę. Był moment, że rozgrywał nawet po sześć turniejów w tygodniu. - Jednym z moich rekordów jest rekord, gdzie rozegrałem 130 turniejów dzień po dniu. W 3,5 roku zagrałem 1000 turniejów - dodał.

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wszystkie rozgrywki Piotra i perfekcyjna technika docenianie są przez profesjonalistów. Mężczyzna na swoim koncie ma ponad 400 pucharów.

Rekord Guinnessa w grze w bilard

Piotr razem z kolegą ustanowił nieoficjalnie rekord Guinnessa w 24-godzinnej grze w bilard. Panowie nie odchodzili od stołu i nie przerywali gry przez dobę, a dokładnie przez 24,5 godziny.

Ponadto bilardoholik przyznał, że pasja ta na zawsze odmieniła jego życie. Rozgrywki nie tylko stały się świetną zabawą, ale także nauczyły go pokory, uspokoiły i wyciszyły niełatwy temperament gracza.

- Bilard bardzo mi pomógł. Nauczyłem się walczyć z samym sobą, udało mi się wyjść z trudnej sytuacji, wygrać ze sobą i z tego byłem dumny, to mnie najbardziej cieszy – podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości