Jak przygotować pierwszy taniec weselny?

Styl życia

Aktualizacja:
Fot. wundervisuals / Getty Images

Pierwszy taniec weselny to jeden z piękniejszych momentów uroczystości. Młoda para po raz pierwszy jako małżeństwo może przedstawić obraz swojej miłości na parkiecie. Najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec weselny zdecydowanie to ułatwiają. Wśród nich znajdziemy wiele romantycznych, ale i energetycznych utworów.

  • Jak powinien być pierwszy taniec weselny?
  • Nauka pierwszego tańca weselnego
  • Muzyka na pierwszy taniec weselny
  • Propozycje pierwszego tańca weselnego

Zobacz też: Sukienka dla puszystej pani na wesele

Nauka pierwszego tańca weselnego nie zawsze wygląda tak samo. W końcu układ choreograficzny nie musi być powolny i romantyczny. Coraz więcej par wybiera pierwszy taniec weselny na wesoło. Dzięki temu może zaprezentować gościom swój humor, dystans i luz.

Koniecznie zobacz: Walc wiedeński – pomysł na pierwszy taniec. Kroki, muzyka, figury

Jak powinien być pierwszy taniec weselny?

Pierwszy taniec weselny to piękny, ale zwykle bardzo stresujący dla pary młodej punkt na liście ceremonii. Po raz pierwszy mogą oni zaprezentować swoje umiejętności taneczne już jako małżeństwo. Dobór muzyki, kroków, klimat wystąpienia – wszystko musi być idealnie dopięte, aby sprostać oczekiwaniom gości. Właśnie z tego powodu myśl o pierwszym tańcu i jego perfekcyjnym wykonaniu paraliżuje niejedną parę, która zapomina, że w takim momencie liczą się tylko oni, a nie opinia innych.

Więcej: Suknie ślubne w stylu boho - dziewczęco i zmysłowo

Pierwszy taniec jest mocno zakorzeniony w tradycji i symbolizuje otwarcie ceremonii, dlatego na ogół ma bardziej uroczysty charakter. Na przełomie lat zmieniła się jego formuła. Najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec weselny są współcześnie utrzymane w romantycznym klimacie, podkreślającym uczucie łączące parę. Miłosne utwory tworzą magiczną atmosferę, dzięki której młodzi małżonkowie przypominają sobie najwspanialsze momenty życia ze swoim partnerem. Wiele par podchodzi z większym dystansem do tej kwestii, dlatego wybiera pierwszy taniec weselny na wesoło . Nietypowe układy, przebieranki czy zabawne historie pomagają rozluźnić atmosferę. Śmieszny pierwszy taniec weselny pozwoli też zaprezentować gościom wyjątkowy charakter młodej pary i ich spore poczucie humoru.

Nauka pierwszego tańca weselnego

Nauka pierwszego tańca weselnego zaczyna się nawet kilka miesięcy wcześniej. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania choreografii. Długi układ z trudnymi krokami wymaga regularnych ćwiczeń i sporego nakładu czasu. Jeśli korzystamy z zajęć u profesjonalnego instruktora, trzeba doliczyć również ich koszt.

Sprawdź też: Ślub od pierwszego wejrzenia. Anita i Adrian będą mieli dziecko!

Kiedy rozpocząć naukę tańca weselnego? Jeśli do ślubu pozostało 2 miesiące lub więcej, warto zapisać się na ogólny kurs tańca towarzyskiego, aby podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie i przygotować luźny układ taneczny. Jeżeli czasu jest mało (np. miesiąc) lub choreografia ma być bardziej skomplikowana, wtedy rozpoczynamy serię indywidualnych lekcji (najlepiej dwa razy w tygodniu), gdzie pod okiem profesjonalisty przygotowujemy pierwszy taniec weselny z perfekcyjną dbałością o każdy detal.

Muzyka na pierwszy taniec weselny

Muzyka na pierwszy taniec weselny powinna być zgodna z gustem państwa młodych, bez względu na panującą modę. Najlepiej wybrać taki podkład muzyczny, z którym ma się przyjemne wspomnienia lub który dobrze odzwierciedla osobowość małżonków.

Romantyczne utwory na pierwszy taniec weselny od lat cieszą się największą popularnością. Ponadczasowe utwory o miłości należące do Whitney Houston, Celine Dion czy Bryana Adamsa, a współcześnie Eda Sheerana są stale na topie. Na weselach gra się często również polskich wykonawców, takich jak Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank, Perfect czy Natalia Kukulska.

Propozycje pierwszego tańca weselnego

Formuła pierwszego tańca weselnego może opierać się na luźnych, naturalnych ruchach lub na dokładnie ustalonej choreografii. W pierwszym przypadku sprawdzi się uniwersalny taniec 2 na 1. W drugim można sobie pozwolić na różne style:

· Pierwszy taniec weselny jako walc – elegancki, nastrojowy, z klasą. Najlepiej wybrać walc angielski, ponieważ jest nieco prostszy i pasuje do wolnych utworów.

· Pierwszy taniec weselny z disco polo – muzyka jest luźna i swobodna, jednak choreografia może pozostać jak najbardziej elegancka. Obroty i przejścia są wskazane nawet w przypadku takiego rytmu.

· Pierwszy taniec weselny z hip hopem – podobnie jak w przypadku disco polo, taki podkład muzyczny nadaje się do łączenia z eleganckim układem tanecznym. Wystarczy dopasować kroki do rytmu, tworząc wyjątkową kompozycję.

· Pierwszy taniec weselny jako tango – taniec trudny i wymagający, ale bardzo efektowny. Powinny się na niego decydować tylko osoby o sporych umiejętnościach tanecznych.

Przy wyborze tańca weselnego warto rozważyć połączenie różnych stylów. Nagła zmiana rytmu, piosenki i kroków jest dla gości zaskoczeniem, a dla pary satysfakcją z zaprezentowania wszechstronnych umiejętności. Aby połączyć odmienne utwory w jedną, spójną całość najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego tancerza.

Więcej: