Styl życia

Personel baru w aquaparku nie obsłużył kobiety z odsłoniętymi piersiami. "Tyle się przecież mówi o równości"

Styl życia

Kobieta na basenie

Wrocław – Pracownicy baru znajdującego się na terenie aquaparku odmówili pewnej kobiecie obsługi. Uzasadnieniem było nieodpowiednie zachowanie, które "mogłoby zniesmaczyć innych gości lokalu". W czym komuś przeszkadza topless? – pytała kobieta.

Bar Aquaparku odmówił obsługi nagiej kobiecie

W piątek 9 lipca jedna z mieszkanek Wrocławia wybrała się z partnerem do sauny w miejscowym aquaparku. Po zakończeniu sesji para udała się do baru. Tam jednak odmówiono kobiecie obsługi. Powodem był niestosowny strój, klientka bowiem miała na sobie zaledwie ręcznik owinięty w pasie. Na odkryte piersi uwagę zwrócił personel, który poinformował, że zachowanie może zniesmaczyć innych gości lokalu. Kobieta ostatecznie zakryła ciało. Podczas rozmowy z dziennikarzem portalu TuWrocław przyznała:

Poczułam się niekomfortowo. Przecież byliśmy na terenie saunarium, gdzie praktycznie wszyscy przebywają nago. Rozumiem, że ze względów higienicznych ludzie w barze powinni być zakryci od pasa w dół, ale w czym komuś przeszkadza topless?

- zastanawiała się kobieta.

Kobieta podkreśliła także, że parter zapytał pracowników obsługi baru, dlaczego problemem nie jest jego nagi tors. Mężczyzna usłyszał, że w przeszłości klienci lokalu mieli być zniesmaczeni podobnym zachowaniem. Klientka nie pozostawiła sprawy. Jak przyznała, jeśli mówi się tyle o równości, zasady powinny być sprawiedliwe dla obu płci.

- Tyle się przecież mówi o równości. Jeżeli kobiety nie mogą pokazywać biustu w barze saunarium, to mężczyźni również powinni zakrywać się od pasa w górę - stwierdziła kobieta.

Regulamin aquaparku i wypowiedź rzecznika

Patryk Załęczny, rzecznik Aquaparku Wrocław wskazał na regulamin, a także powołał się na paragraf 7. regulaminu obiektu. - Klienci powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że w Strefie Saunarium będą znajdować się osoby nagie lub niekompletnie ubrane. Nie oznacza to jednak, że Klient ma prawo być nagi podczas poruszania się w całej strefie. Przemieszczając się po Strefie Saunarium, po zakończeniu kąpieli termalnej lub sesji w saunie, w tym wymaganej fazie chłodzenia, klient zobowiązany jest nosić szlafrok lub ręcznik - głosi paragraf 7. punkt 3. dokumentu.

Z kolei w punkcie 12. regulaminu mowa jest o korzystaniu z baru w Strefie Saunarium w stosownym okryciu (np. w szlafroku, ręczniku). Czym jest zatem "stosowne okrycie"?

- Możemy je powszechnie zauważyć na innych miejskich kąpieliskach, gdzie kobiety nie chodzą topless, mając tym samym na uwadze komfort użytkowania danego kąpieliska przez innych klientów - odpowiedział portalowi TuWrocław rzecznik. Zaznaczył, że w trakcie opisywanego incydentu, personel jedynie wykonywał swoją pracę.

Zobacz wideo: "Badania pokazują, że baseny są najbezpieczniejsze". Właściciele aquaparków domagają się wznowienia działalności pływalni

Zobacz także:

To miał być prosty zabieg. "Weszłam do lekarza z dzieckiem, które chodziło, a wyszłam z rośliną"

Katarzyna Zielińska wzruszającymi słowami żegna mamę. "Od ponad tygodnia Niebo ma kolor Twoich oczu"

Toksyczna przyjaźń i zagrożenia, jakie za sobą niesie. Jak rozpoznać destrukcyjną relację?

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości