Styl życia

Personalizowane kubki emaliowane. Jak je wykonać?

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Monika Nasternak
Personalizowane kubki emaliowane

Magda Borowiak-Wróblewska, architektka wnętrz pokazała w programie Dzień Dobry TVN jak spersonalizować emaliowany kubek. Takie naczynie ma wiele zalet oraz sporo zastosowań. Jak go przerobić?

Jak przerobić kubek emaliowany?

Kubek emaliowany to bardzo poręczne, oldschoolowe naczynie, które można w prosty sposób spersonalizować. Jest lekki, nie zbije się, ma poręczny uchwyt. Sprawdzi się nie tylko na campingu, ale także w trakcie zimowych wieczorów.

- To wszystko sprawia, że emaliowany kubek jest niezawodnym towarzyszem przygód - podkreśliła Magda Borowiak-Wróblewska.

Jedyne co jest potrzebne to permanentne pisaki i fantazja. Najpierw trzeba przemyśleć, co chcemy zrobić. Sprawdzą się rysunki, jak góry, chmury, drzewa czy gwiazdki, a nawet sentencje dopasowane do członków rodziny, np. "dziki z natury" albo "ciągnie wilka do lasu" albo "szumi las ma czas".

Przerabianie kubka emaliowanego

Magda Borowiak-Wróblewska postanowiła stworzyć kubki dla rodziców. Wybrała motywy gór i lasów, pojawiły się także napisy i serduszka.

- Jeśli nam się spodoba taka zabawa to możemy pójść o krok dalej i możemy użyć tzw. wlepek, czyli wodoodpornych naklejek, które możemy naklejać np. na rowery. One naprawdę długo wytrzymują i możemy je dobrać indywidualnie znając nasze dzieci - podkreśliła. - Można też użyć gotowych szablonów, które długo wytrzymają na kubku pod warunkiem, że nie będziemy go myć w zmywarce - dodała.

Takie kubki to doskonały pomysł na prezent.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości