Styl życia

Pani Pelagia ma 104 lata i kibicuje polskim siatkarzom. "Jak wygrywają, to jestem taka szczęśliwa"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Robert Stockinger
104-letnia aktywna kibicka polskiej siatkówki

Pelagia Rumińska ma 104 lata i kibicuje polskiej siatkówce. Co więcej, stara się pojawiać na trybunach w trakcie rozgrywek naszej reprezentacji. W ramach podziękowania siatkarze przygotowali dla niej niezwykle wzruszającą niespodziankę.

Najstarsza siatkarska kibicka w Polsce

Pelagia Rumińska od lat kibicuje polskim siatkarzom. Mecze ogląda w telewizji, a kiedy tylko może, pojawia się na trybunach. Jest tam tak często, że większość zawodników z łatwością ją kojarzy.

- Dużo emocji kosztuje babcię wyjście, bo wie, że będzie kibicować. Na pewno towarzyszy jej stres, nie dlatego, że musi wyjść z domu, ale dlatego, że chciałaby, żeby nasi siatkarze wygrali - podkreśliła wnuczka, Olga Rumińska.

Pani Pelagia lubi całą drużynę, ale szczególną sympatią darzy Aleksandra Śliwkę, którego podania zawsze są celne, jak zaznaczyła rozmówczyni Roberta Stockingera. Co więcej, 104-letnia kibicka notuje wyniki naszej reprezentacji. Jest niezwykle szczęśliwa, że nadal ma siłę i chęci brać udział w sportowych wydarzeniach.

- Dużo pracowałam, zawsze byłam w ruchu i jeszcze chcę żyć, właśnie dla tej siatki. Chociaż tak 110, najmniej - wyznała fanka siatkówki.

Niespodzianka od polskich siatkarzy

Polscy siatkarze znają doskonale panią Pelagię, dlatego postanowili przygotować dla niej niespodziankę. Nagrali pozdrowienie i podziękowania za to, że seniorka dopinguje ich w trakcie wszystkich meczów. Zawodnicy życzyli dużo zdrowia i pogody ducha na kolejne dni. Nie zabrakło kilku słów od jej ulubionego sportowca.

- Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, szczęścia i chcemy, żeby Pani była z nami razem na meczach reprezentacji Polski - powiedział Aleksander Śliwka.

- Wszystkich lubię, a jak wygrywają, to jestem taka szczęśliwa, mój Boże. Jestem wdzięczna im, że pomyśleli o mnie - powiedziała szczęśliwa pani Pelagia po obejrzeniu nagrania od siatkarzy.

W trakcie wizyty ekipy Dzień Dobry TVN kibickę - seniorkę odwiedził także siatkarz Piotr Gruszka.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości