Styl życia

Jedzie rowerem przez Polskę i wspiera WOŚP. "Jak zacząłem planować tę podróż wiedziałem, że chcę komuś pomóc"

Styl życia

Paweł Małaszko wybrał się w niezwykłą podróż. Mężczyzna zamierza przejechać na rowerze całą Polskę, a przy okazji wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak narodził się pomysł takiej wyprawy. O tym z Pawłem Małaszką rozmawiał nasz reporter Michał Nobis.

Rowerem przez Polskę

Widok osoby, która jeździ rowerem zimą należy do rzadkości. Paweł Małaszko mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zamierza na jednośladzie przejechać całą Polską. Dlaczego zdecydował się na taką wyprawę?

- Cel jest czysto podróżniczy, ale zależy mi też na zrobieniu jakoś wyniku. Najważniejsza jest jednak podróż i poznawanie ludzi - mówił w rozmowie z Michałem Nobisem, Paweł Małaszko.

Mężczyzna wyruszył z Niechorza, w którym mieszka i pokonał już półtora tysiąca kilometrów. Do mety brakuje jeszcze 2 tysięcy kilometrów. Jak do tej pory przebiegała podróż? Szczęśliwie Paweł Małaszko spotyka na swojej drodze bardzo życzliwe osoby, które chętnie mu pomagają. Oferują gorący napój, a nawet nocleg. Ale zdarzają się też komplikacje.

- Kierowcy nie do końca akceptują to, co robię ja, czy inni cykliści. Czasem zdarzają się spięcia - mówił rowerzysta.

Pomoc dla WOŚP

Podróż dookoła Polski stała się okazją do tego, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Jak zacząłem planować tę podróż wiedziałem, że chce komuś pomóc. Termin wyprawy fantastycznie zbiegł się z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nawet się długo nie zastanawiałem i założyłem e-skarbonkę - mówił Paweł Małaszko.

Zebrane w ten sposób środki trafią na konto fundacji Jurka Owsiaka. W tym roku WOŚP - po raz drugi w historii - gra dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula wspierają WOŚP. Aktor wystawił unikatową figurkę: "Aktualna kwota to ponad 10 tys. zł"

Wpływ rodziców na życie miłosne dzieci. Czy zdrada jest zapisana w genach?

Syn Papcia Chmiela o początkach komiksowej kariery ojca. "Tata potrzebował pieniędzy na moje pieluszki"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Michał Nobis

Pozostałe wiadomości