Patrick Ney - zakochany w Polsce i Polakach Brytyjczyk dostał polskie obywatelstwo: "Popłakałem się z radości"

Styl życia

Kamil Piklikiewicz/East News

Patrick Ney to Brytyjczyk, który mieszka w Polsce od 2010 roku i promuje ją za granicą. Wielokrotnie był gościem Dzień Dobry TVN, gdzie ładną polszczyzną opowiadał o swoim życiu w naszym kraju. Właśnie na swoich social mediach podzielił się z fanami radosną wiadomością: "Jestem totalnie wzruszony! Moi drodzy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał mi polskie obywatelstwo"!

Miłość do Polski i Polaków

Patrick Ney pierwszy raz przejechał do Polski w 2007 roku, aby poznać rodziców swojej ówczesnej dziewczyny. W tamtym czasie niewiele jeszcze wiedział o naszym kraju, ale zachwyciła go gościnność ludzi, których wtedy spotkał.

Trzy lata później postanowił przenieść się do Polski na stałe. Zamieszkał w Warszawie. Patrick nie chciał być imigrantem, który po przeprowadzce do innego państwa otacza się swoimi. Chciał poznać naszą kulturę i nauczyć się języka. Niezwykle zainteresowała go również historia Polski. W jednym z wywiadów powiedział:

Kto może uczyć nas bohaterstwa jak nie Polacy? Który naród potrafi tak pomagać innym, pomimo ryzyka? Historia Polski inspiruje mnie do zmian. Tutaj stałem się bardziej pracowity i skupiony. Podziwiam ten kraj za rozwój, za to, że nikt się nie poddał

Patrick był tak zauroczony Polską, że postanowił ją promować za granicą za pośrednictwem bloga i filmów, czym zaskarbił sobie miłość wielu Polaków.

Starania o obywatelstwo

Brytyjczyk od kilku miesięcy starał się o polskie obywatelstwo, bo - jak kiedyś stwierdził - tylko ono sprawi, że w pełni poczuje się Polakiem. Jego marzenie w końcu się spełniło.

Jestem totalnie wzruszony!Moi drodzy ... Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał mi polskie obywatelstwo! ??Kiedy się o tym dowiedziałem (Pan Prezydent podpisał nadanie 14 kwietnia) to popłakałem się z radości.Wreszcie, po dziesięciu latach, oficjalnie jestem jednym z Was! ??????Bycie Polakiem DUŻO dla mnie znaczy i jest to mój świadomy wybór.Przede wszystkim, ta decyzja pochodzi z mojej miłości i głębokich uczuć do każdego z Was.Przywitaliście mnie z niesamowitą, unikalną POLSKĄ gościnnością i zakochałem się w WAS!Od pierwszej wizyty w 2007 do dziś czuję, że kiedy jestem wśród Polaków, jestem wśród swoich.Tu założyłem rodzinę i firmy, tu stałem się prawdziwym mężczyzną.Bycie Polakiem i polskim obywatelem jestem największym odznaczeniem, które mogłem kiedykolwiek osiągnąć w moim życiu.Nieprzerwanie toczy się debata o naszym podejściu do imigrantów i słyszy się o różnych aktach agresji, przemocy lub nienawiści wobec imigrantów.Na papierze... nie byłem dobrym kandydatem. Nie miałem pracy. Nie miałem oszczędności. Nie znałem języka.Ale przyjęliście mnie z otwartymi ramionami i za to Was kocham.Chcę, żeby każda osoba, która chce pracować dla Polski, w Polsce i dla Polaków mogła liczyć na takie powitanie.Uważam, że nie ważne skąd pochodzisz, jeśli w sercu czujesz się Polakiem, powinieneś mieć szansę zostać Polakiem.Z całego serca, dziękuję!

Gratulujemy Patrickowi!

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf