Styl życia

Otylia Jędrzejczak na czele Polskiego Związku Pływackiego: "Znam doskonale moją dyscyplinę sportu"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Pani prezes – Otylia Jędrzejczak

Od końca września Otylia Jędrzejczak jest prezesem Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska zamierza wprowadzić w nim nową jakość, chce też zjednoczyć środowisko. O swoich planach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Otylia Jędrzejczak na czele Polskiego Związku Pływackiego

Otylia Jędrzejczak stanęła na czele Polskiego Związku Pływackiego. Jak mówi, do funkcji prezesa jest już przyzwyczajona, bo również w fundacji piastuje takie stanowisko. Pływaczka ma wiele planów, przede wszystkim chce zjednoczyć środowisko i wprowadzić zupełnie nową jakość.

- Stworzyliśmy wspaniały zespół, w dalszym ciągu go tworzymy, bo takie było założenie mojej kandydatury dla Polskiego Związku Pływackiego. Znam doskonale moją dyscyplinę sportu, wiem, czego potrzebuje i wiem, jak będziemy wspólnie ze środowiskiem działać - podkreśliła Otylia Jędrzejczak.

Kluczowymi elementami, oprócz połączenia środowiska, jest edukacja młodzieży i trenerów, a nawet poprawa wizerunku.

- Zdecydowałam się na to nie bez powodu, bo od wielu lat działam na rzecz propagowania sportu, aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Od wielu lat tak naprawdę kształcę się w kierunku zarządzania sportem - wyjaśniła.

Akcja "Mistrzynie w szkołach"

Od 7 lat Fundacja Otylii Jędrzejczak podróżuje po Polsce i realizuje projekty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt "Mistrzynie w szkołach", w którym właśnie mistrzynie pokazują poprzez sport, że warto walczyć o marzenia.

- Nieważne, skąd pochodzisz, nieważne, jak wyglądasz, nieważne, jakie masz zaplecze, ważne, czy chcesz - podkreśla Otylia Jędrzejczak.

W trakcie tej akcji nie tylko odbywają się wspólne ćwiczenia, ale także rozmowy motywacyjne i pogadanki dotyczące m.in. hejtu i kobiecości.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości